ГоловнаБлогиКадрове агентство "Headhunter" - блог компанії "Headhunter Луцьк" кадрове агентство ► Дискримінація жінок в Україні: факти є, закони є, наслідків - жодних
знайти

"Headhunter Луцьк" кадрове агентство

Дискримінація жінок в Україні: факти є, закони є, наслідків - жодних


дискримінація жінок в Україні

Українки намагаються протистояти дискримінації за ознакою статі на робочому місці. Наприклад, коли догляд за дитиною гальмує кар’єру. Успішні приклади боротьби з цим явищем трапляються за кордоном, а не в Україні.

Історія українки Оксани Денисенко стала прикладом для найманих працівниць у Великій Британії. Газета The Daily Mail розповіла, що жінка виграла судовий процес у свого працедавця — інвестиційного банку Credit Suisse. Лондонський суд ухвалив: банк дискримінував її через те, що вона жінка.

Київський правозахисник Володимир Яворський у розмові з DW подібних успішних судових справ у самій Україні не пригадує. «Проблема гендерної дискримінації на робочому місці в Україні є досить поширеною. Про це свідчать дані численних досліджень», - зауважує соціолог Тамара Марценюк. Вона викладає так звані «гендерні курси» у Києво-Могилянській Академії. «На жаль, ми не лише не чуємо про успішні судові справи, пов’язані із проблемою дискримінації, нам взагалі відомо лише кілька випадків, коли жінки намагалися відстояти своє право на рівноправне ставлення», - каже голова «Жіночого консорціуму України» Марія Алексеєнко. На її погляд, це пов’язано з тим, що люди не визначають випадки дискримінації за статтю як такі, й не знають про можливості захистити себе у таких випадках.

«Однак самі жінки, які в першу чергу і є жертвами дискримінації, її не усвідомлюють. Зокрема, один з найбільш відомих типів дискримінації, це «скляна стеля» - коли жінки, які тривалий час працюють у певній компанії, не отримують просування по кар'єрній драбині через їхню стать. Як-от через те, що вони стануть матерями, народять дитину та будуть зайняті хатніми справами», - розповіла DW Марценюк.

Догляд за дитиною – шлях до втрати роботи

Дещо подібне трапилось і з Денисенко. Вона прийшла працювати в Credit Suisse працювати в 2004 році й стала віце-президентом по Україні. Перед тим, як 2006 року піти в декрет, вона запропонувала кандидатуру українця Юрія, який мав обіймати її посаду на час декрету. Але після повернення на роботу виявилося, що жінка змушена ділити посаду з колегою. І наступного року українка потрапила під скорочення.

Суд у Лондоні з трудових питань ухвалив, що мала місце статева дискримінація. Адже Денисенко, що отримувала, як передбачено, шестизначну зарплату, була скорочена саме через свою вагітність.

«І за українським законодавством, особливо, якщо це держструктура, жінку чи чоловіка не можуть звільнити, якщо ті беруть відпустку з догляду за дитиною. Втім, приватні компанії часто це собі дозволяють, і це є пряма дискримінація за ознакою статі», - додає соціолог Тамара Марценюк. 

Британське видання зазначає, що сума компенсації буде визначена пізніше, але Денисенко вимагає 13,5 мільйонів фунтів стерлінгів. Марія Алексеєнко нагадує, що в Україні існує законодавчо закріплена заборона дискримінації за статевою ознакою (Конституція, Закон України про рівні права і можливості). «Наразі вдосконалюють законодавчі механізми щодо усунення гендерної дискримінації в галузі праці. Відповідну робочу групу було створено на базі Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики і праці», - ділиться голова «Жіночого консорціуму України». 

Категорія: Робота
Теги: Дискримінація жінок в Україні
Опубліковано: 2010.08.20 09:57

Коментарі:


2014-08-18 16:40:09 Анонімний коментар
1
Відповісти

2017-05-09 13:15:45 Анонімний коментар
Woah! I’m really loving the teltmape/theme of this site. It’s simple, yet effective. A lot of times it’s very hard to get that “perfect balance” between user friendliness and appearance. I must say you have done a amazing job with this. In addition, the blog loads super quick for me on Firefox. Exceptional Blog!
Відповісти

2010-08-20 15:05:34 Анонімний коментар
Це не Воінової тема, вона такого не пише!!!!!!!!!!!
Відповісти

2014-08-18 16:40:18 Анонімний коментар
1
Відповісти

2014-08-18 16:40:27 Анонімний коментар
-1'
Відповісти

      Ваш анонімний коментар
Підпишіться на нові коментарі до записів у блогах (RSS 2.0)