ГоловнаБлогиЕконом Фреш - блог компанії Економ Фреш ► «Чорні Черешні» - на крилах пісні, у польоті мрії
знайти

«Чорні Черешні» - на крилах пісні, у польоті мрії


Склад гурту „Чорні черешні”:

Юрко Поліщук (гітара, вокал)

Олександр Садецький (бас)

Михайло Земельський (барабани)

Гурт утворився у Рівному в 1989 році тоді ще під назвою "Юрій Поліщук і тріо". Із юнацького захоплення любов до музики переросла у професійну музичну діяльність. Сьогодні «Чорні Черешні» не залишать байдужим нікого, кому випадає нагода ближче познайомитися із їх творчістю.

Юрій Поліщук Чорні черешні ЛуцькЧорні черешні у Луцьку

Про те, як відбувалося утворення колективу, та чим зараз живуть «Чорні Черешні», ми поговоримо із лідером та засновником цього легендарного гурту Юрієм Поліщуком.

чорні Черешні, ПоліщукСкажіть, Юрію, з чого почалася історія гурту «Чорні Черешні»? Як ви починали завойовувати симпатії своїх перших слухачів?

Все почалося, коли ми були молодими студентами, цікавими до музики і світового мистецтва. Всупереч загальній ситуації, коли людей намагалися втиснути у певні строгі рамки, ми почали рухати свої ідеї.

Перший наш склад був акустичний. Це було найпростіше і найживіше. Ми дуже стрімко пішли до гори, адже натуральне звучання гурту відразу завойовувало симпатії прихильників широких верств населення.

Першим нашим фестивалем, з якого ми почали, була «Червона Рута» у 1992 році, де ми приймали участь від Рівненської області, де тоді навчалися, і стали призерами. Тричі були володарями Великої Берегині на фестивалі «Оберіг», бували із виступами чи не у всіх містах України. У 1992 році грали у Франції, представляючи Україну на загальноєвропейській акції «За чисту Європу», декілька разів бували із концертами у Німеччині, у нас зав’язались хороші стосунки із діаспорою Підляшшя після виступів у Польщі. Перелік фестивалів і концертів можна продовжувати до нескінченності, адже свого часу подібних заходів відвідали немало.

Чи не було у вас бажання перейти на виконання простішої музики, більш популярної серед широкого загалу слухачів?

Юрій поліщукВласне попсовий шоубізнес почав зароджуватися у 1996-1997 роках, тоді рок- і фолькмузика були витіснені з екранів телебачення та радіохвиль дешевою «попсою». Це не могло не відобразитися на творчості багатьох колективів, одиниці залишилися працювати далі. Не оминуло це і нас. Тому, щоб пережити ті тяжкі роки, мусив набирати новий склад гурту. Ми відчували дуже сильний тиск, засилля російської музики. Тож вирішили, що єдиним виходом із цієї ситуації є популяризація української музики, адже це є рідна мова, своя музика, властивий нам світогляд. Я взагалі вважаю, що призначення кожного митця – розвивати своє бачення, вивчати світову культуру, не забуваючи про рідну.

Чим зараз живуть «Чорні Черешні»? Що із запланованого вдалося здійснити, а що є у планах на майбутнє?

Сьогодні ми можемо гордитися створеним на базі «Чорних Черешень» естрадним оркестром. Програма максимум, яка є в планах – створення справжнього симфонічного оркестру, який об’єднає у своєму складі кращих музикантів класичного жанру. Ніщо так не підносить моральний дух, як серйозна класична музика.

Оркестр я бачу як величезну базу для росту, адже сьогодні є багато талановитих музикантів і композиторів, об’єднаних спільним пориванням до прекрасного. Оркестр – це храм, це справжнє мистецтво. На базі такого колективу можна створити цілу оперну студію, яка, до речі, була у Луцьку у 50-60-х роках. Ця традиція має жити далі, я впевнений, що лучани потребують цього.

Пане Юрію, що Ви можете побажати своїм прихильникам та усім читачам напередодні Новорічних свят?

Хотілося б побажати всім відчути себе у Новому році в новому душевному стані. Щоб кожен з нас відкрив у першу чергу себе нового, щоб ми зміцніли і кожен з нас зробив крок уперед, не дав збороти себе всяким негативам. Щоб те, що було чимось важким і болючим стало для нас просто маленькою неприємністю. Ми маємо розвиватися, іти вперед, адже у нас немає іншого вибору. Бажаю, що Новий рік став осмисленим переходом до наших новий якостей, щоб це був плавний перехід до нас самих.

 

чорні черешні Луцьк

Категорія: Гості Westua.net
Теги: Михайло Земельський, Чорні Черешні, Луцьк, Юрій Поліщук, Олександр Садецький
Опубліковано: 2011.01.16 20:12
Відредаговано: 2011.01.16 20:17


      Ваш анонімний коментар
Підпишіться на нові коментарі до записів у блогах (RSS 2.0)