ГоловнаБлогиВолинське Управління МВС України інформує - блог компанії Управління МВС України у Волинській області ► Що краще: дотримуватись правил дорожнього руху, чи стати жертвою дорожньо-транспортної пригоди?
знайти

Управління МВС України у Волинській області

Що краще: дотримуватись правил дорожнього руху, чи стати жертвою дорожньо-транспортної пригоди?


Сьогодні наші дороги без сумніву можна назвати зонами бойових дій, де щоденно трапляються дорожньо-транспортні пригоди, в яких величезну роль "виконують" пішоходи.

Водій та пішохід - це два учасники дорожнього руху. Різниця лише в тому, що один керує складним механізмом, а інший лише власними рухами.

На сьогодні на автодорогах Волинської області стан з дорожньо-транспортним травматизмом за участю пішоходів залишається досить складним. Незважаючи на застереження та широку профілактичну роботу працівників ДАІ пішоходи обласного центру продовжують грубо нехтувати вимогами правил дорожнього руху, наражаючи на небезпеку у першу чергу самих себе.

Тільки з початку року на автодорогах нашої області вже трапилося 17 дорожньо-транспортних пригод за участю пішоходів та 4 автопригоди з вини пішоходів, в яких один загинув, а троє - травмовані. Основна причина - це перехід проїзної частини в невстановленому місці.

Такій сумній статистиці сприяє не тільки те, що пішоходи не хочуть дотримуватись Правил дорожнього руху, а й те, що вони свідомо їх ігнорують, наражаючи на небезпеку як себе, так і оточуючих.

Варто замислитися над цими цифрами. Адже, як відомо, з кожної ситуації завжди можна знайти вихід, і "пішохідна" проблема не є винятком. Усе, що потрібно задля того, щоб люди на гинули під колесами автівок, - знати й виконувати ПДР.

Щоб зберегти декілька хвилин часу, нерідко перебігаємо вулицю на червоний сигнал світлофора або ж раптово, для водіїв, виходимо із-за стоячого транспорту. Цим самим, ми не тільки ризикуємо своїм життям та здоров'ям, а й створюємо аварійну ситуацію, в якій можуть постраждати ні в чому не винні люди.

Часто можна спостерігати картину, як неподалік від регульованого перехрестя чи від пішохідного переходу, яким потрібно скористатися, щоб не ризикувати потрапити під колеса, проїзну частину беруть штурмом пішоходи. До цього, на жаль, ми вже звикли. Про те, що краще запізнитися на декілька хвилин, але перейти проїзну частину за Правилами, ніж потрапити під проїжджаючий автомобіль, більшість згадує лише тоді, коли потрапляє під колеса.

Все це - результат низької дисципліни учасників дорожнього руху. На жаль, зараз на дорогах панує недопустима для цивілізованого суспільства агресія, неповага один до одного. Особливо хвилює те, що недисциплінованість і безкультурність вже стає нормою поведінки. Скільки сліз та крові проливається щоденно через нашу легкодумність! Невже комусь так набридло життя, що потрібно постійно ним ризикувати.

Звертаючись до пішоходів, просимо дотримуватися поставлених вимог. Люди щоденно ходять і їздять одними ж й тими вулицями, дорогами, знають практично напам'ять розташування зупинок, пішохідних переходів, режим роботи світлофорів, але все одно стають учасниками, а то й жертвами ДТП. Парадокс? Ні, мабуть, звичайна халатність.

Пам'ятайте! Від кожного з нас залежить безпека на дорогах, життя інших людей і наше власне. Як відомо, дорога помилок не вибачає...

Анастасія Лівшун,
ВЗГ УМВС України у Волинській області

Категорія: дтп
Теги: дтп, ДАІ
Опубліковано: 2011.03.10 15:23


      Ваш анонімний коментар
Підпишіться на нові коментарі до записів у блогах (RSS 2.0)