ГоловнаБлогиВідпочинок в Карпатах ► Фестиваль "ПОЛОНИНСЬКЕ ЛІТО-2011”
знайти

Фестиваль "ПОЛОНИНСЬКЕ ЛІТО-2011”


У неділю, 19 червня 2011року, в селі Верхній Ясенів (урочище Запідок) Верховинського району відбудеться «Полонинське літо 2011» — фестиваль відродження вівчарського господарства та проводи на високогірні пасовища. Організаторами свята виступили управління культури Івано-Франківської облдержадміністрації, Верховинська районна державна адміністрація та Верховинська районна рада.

“Полонинське літо” – фестиваль, який вже давно відомий не тільки в Україні, але й за її межами. Свято вкотре відбудеться в урочищі Запідок, поблизу Верхнього Ясенова Івано-Франківської області. Ця полонина є місцем урочистих зібрань гуцулів і має притягальну духовну силу – над нею на висоті 1221 м знаходиться загадковий Писаний Камінь. Фестиваль «Полонинське літо» проводиться з метою вшанування людей нелегкої професії, «полонинників» – щоб добрим словом, веселою піснею і запальним танцем принести їм жадані хвилини змістовного культурного відпочинку і величання. Простіше кажучи – свято спрямоване на відродження вівчарського господарства та проводах на високогірні пасовища.

Програма дійства передбачає святковий концерт, гуцульські розваги, запалення ватагом полонинської ватри, нагородження працівників сільського господарства, виставку – ярмарок продукції виготовленої на полонинах, оформлення виставкових територій сільських громад. А ще саме тут гуцули, які спокон віку займались полонинським господарством покажуть великі переваги своєї екологічно чистої продукції.

На зеленій полонині діятимуть виставки-продажі унікальних гуцульських виробів декоративно-ужиткового мистецтва, старовинна гуцульська кухня, різноманітні конкурси та спортивні дійства, колоритні гуцульські забави і ще багато-багато цікавих і дивовижних святкових дійств.

Початок свята о 11:00 (19.06.11.)

Традиційно кожна сільська рада представлятиме свої вироби сільськогосподарської продукції та речі декоративно-прикладного мистецтва, які зможуть придбати гості мистецької акції.

Обов’язковими атрибутами свята є також запалення полонинської ватри та урочисте вшанування трудівників полонин. А загалом це один з способів популяризації гуцульського регіону: його традицій та звичаїв, обрядів.

Джерело: http://karpaty.ua/ua/novyny-ivano-frankivska-oblast/festyval-polonynske-lito-2011.html

Категорія: Карпати
Теги: відпочинок, полонинське літо, верховина, карпати
Опубліковано: 2011.06.16 16:33


      Ваш анонімний коментар
Підпишіться на нові коментарі до записів у блогах (RSS 2.0)