ГоловнаБлогиЕконом Фреш - блог компанії Економ Фреш ► Чи може до спадкоємців перейти зобов’язання спадкодавця по сплаті кредиту?
знайти

Чи може до спадкоємців перейти зобов’язання спадкодавця по сплаті кредиту?


 

спадкоэмецьЗ метою забезпечення кредиторів та запобігання випадкам ухилення спадкоємців від виконання цивільно-правових обов’язків, що виникли з боргових зобов’язань спадкодавця, ч.1 ст.1281 Цивільного кодексу України встановлює, що спадкоємці зобов’язані повідомити кредитора спадкодавця про відкриття спадщини, якщо їм відомо про його борги.

Кредиторові спадкодавця належить протягом шести місяців від дня, коли він дізнався або міг дізнатися про відкриття спадщини, пред’явити свої вимоги до спадкоємців, які прийняли спадщину, незалежно від настання строку вимоги. Якщо кредитор спадкодавця не знав і не міг знати про відкриття спадщини,він має право пред’явити свої вимоги до спадкоємців, які прийняли спадщину, протягом одного року від настання строку вимоги. Кредитор спадкодавця,який не пред’явив вимоги до спадкоємців,що прийняли спадщину, у вищевказані строки, позбавляється права вимоги.

За чинним законодавством спадкоємці, які прийняли спадщину,повинні виконати боргові зобов’язання спадкодавця повністю,але в межах вартості майна, одержаного ними у спадщину. Вартість спадщини визначається на час відкриття спадщини. Тому усякого роду прирощення до спадкової маси,що відбулися після цього часу,у врахування її вартості не включаються. В свою чергу, не виключаються з її вартості витрати, хоча і зроблені у зв’язку з прийняттям спадщини, але такі, що лежали на обов’язку самих спадкоємців.

Кожен із спадкоємців зобов’язаний задовольнити вимоги кредитора особисто, у розмірі, який відповідає його частці у спадщині. Вимоги кредитора спадкоємці зобов’язані задовольнити шляхом одноразового платежу,якщо домовленістю між спадкоємцями та кредитором інше не встановлено. У разі відмови від одноразового платежу суд за позовом кредитора накладає стягнення на майно, яке було передане спадкоємцями у натурі.

Нотаріус Грушицька Віталіна Віталіївна

м. Луцьк, вул. Грушевського, 22 тел.: (0332) 23 41 21

 

Категорія: Юридична справка
Теги: нотаріус
Опубліковано: 2011.06.23 11:39

Коментарі:


2015-11-13 01:08:30 Анонімний коментар
Shoot, who would have thouhgt that it was that easy?
Відповісти

      Ваш анонімний коментар




Підпишіться на нові коментарі до записів у блогах (RSS 2.0)