ГоловнаБлогиБлог народного депутата України Ігоря Рибакова ► Позиція фракції «РЕФОРМИ ЗАРАДИ МАЙБУТНЬОГО» стосовно медичної реформи
знайти

Позиція фракції «РЕФОРМИ ЗАРАДИ МАЙБУТНЬОГО» стосовно медичної реформи


Допоки в державі вирують політичні пристрасті, точиться шалена боротьба за владу, її населення невпинно зменшується і при цьому слабшає здоров'ям.

У 1991 році в Україні проживало 52 мільйони мешканців, а через двадцять років стало 45 млн. Якщо справи підуть так і далі, то до 2050 року, за прогнозами ВООЗ, нас залишиться лише 35 млн. Стрімкіше за все згасає сільський уклад життя, в якому зберігається генетична основа української національної ідентичності.

Середня тривалість життя громадян в Україні - 68 років, і вона за цим показником посідає в рейтингу країн світу 121 місце серед 192.

У 1990-х - на початку 2000-х років в Україні було прийнято понад два десятки національних та відомчих програм і комплексних заходів програмного характеру, усі пропагувалися як «пріоритетні» та «вирішальні». Серед них - Міжгалузева комплексна програма «Здоров'я нації» на 2002-2011 рр., «Діти України», «Планування сім'ї», «Генетичний моніторинг», «Цукровий діабет», «Здоров'я літніх людей», «Репродуктивне здоров'я», програми імунопрофілактики та боротьби з туберкульозом, СНІДом, наркоманією тощо. Однак, на превеликий жаль, жодна з цих програм не виконана не те що повністю, а навіть частково, більшість всерйоз і не фінансувалося....

З усього сказаного зрозуміло, що ніякі покращення в організації медичної справи самі по собі здоров'я українців не врятують.

Тому наша депутатська фракція «РЕФОРМИ ЗАРАДИ МАЙБУТНЬОГО» переконана: вирішальну роль у поліпшенні стану здоров'я населення та збільшенні тривалості життя має займати орієнтація усієї державної політики на формування уміння людей володіти своїм здоров'ям та поліпшувати його.

Ми наголошуємо, що для досягнення цієї мети мають запрацювати такі основні чинники:

- формування суспільної та індивідуальної налаштованості на пріоритет здорового способу життя;
- очищення навколишнього середовища;
- непримиренна боротьба з пияцтвом і тютюнопалінням, вживанням наркотичних речовин;
- розбудова матеріальної бази для масової фізкультури і спорту;
- створення умов для відродження органічного землеробства і посилення боротьби із фальсифікацією харчових продуктів;
- зменшення дорожньо-транспортного травматизму.

Одночасно із реалізацією вказаних завдань слід рішуче здійснювати реорганізацію системи охорони здоров'я населення, причому, в цій справі на першому плані має бути посилення її профілактичної спрямованості.

Відновлення здоров'я нації, запобігання захворюванням, а не лікування вже хворих людей - ось що повинно стати пріоритетним завданням української держави, аби страшна тенденція - переважання смертності українців більш ніж удвічі над народжуваністю - нарешті, припинилася. Бо якщо справи так підуть і далі, розбудовувати українську економіку просто не буде кому.

Український уряд вже розпочав реформувати медицину. Дано старт пілотному проекту в чотирьох регіонах (Київ, Вінницька, Дніпропетровська і Донецька області). Прийнято - в тому числі, і за участю депутатів фракції «РЕФОРМИ ЗАРАДИ МАЙБУТНЬОГО» - перші необхідні закони. Експеримент передбачає, що первинна медична допомога надаватиметься на рівні району та міста обласного значення, вторинна - на рівні госпітального округу, а третинна - на рівні обласного бюджету.

Поки ще зарано говорити про перспективи реалізації розпочатої в Україні медичної реформи, але слід відмітити, що у ній практично не передбачено розвиток системи медичного страхування.

Депутати фракції «РЕФОРМИ ЗАРАДИ МАЙБУТНЬОГО», проаналізувавши світовий досвід, переконані в тому, що в усьому світі найкраще зарекомендував себе саме механізм обов'язкового медичного страхування за умови права пацієнта самостійно вибирати лікаря і клініки, незалежно від форми власності. У такому випадку лікувальні установи зацікавлені залучити якомога більше клієнтів, а у лікарів формується серйозна мотивація у наданні насправді якісного медичного обслуговування своїм пацієнтам.

Експерти стверджують, що управління системою обов'язкового соціального медичного страхування України має здійснюватись окремою спеціалізованою установою - Фондом медичного страхування.

На тверде переконання депутатів фракції «РЕФОРМИ ЗАРАДИ МАЙБУТНЬОГО» кінцевим результатом медичної реформ має бути побудова ефективної системи лікування і при цьому досягнуто високого рівня соціальної справедливості у вигляді вирівнювання доступу громадян країни до отримання якісної медичної допомоги незалежно від місця їх проживання, роду діяльності чи добробуту.

На жаль, стартувавши в нинішньому році , медична реформа сьогодні серйозно пробуксовує. Тому наша фракція закликає колег по парламенту, урядовців, усіх, причетних до медичної сфери фахівців та науковців, не відволікаючи, прискорити темпи її впровадження, не «заговорювати» проблеми, а якомога оперативніше знаходити шляхи їх подолання. Ще 30 років тому - за тодішніми дослідженнями ВООЗ - українці вважалися однією з найздоровіших націй у Європі. Тому сьогодні нам потрібно відродити в українців повагу до здорового способу життя, започаткувати дієву систему охорони здоров'я по всій країні та створити - на державному рівні - такі умови, аби українці змалечку зростали здоровими та привчалися дбати своє про здоров'я. І фракція «РЕФОРМИ ЗАРАДИ МАЙБУТНЬОГО» готова долучитися до розробки і запровадження подальших кроків державної реформи охорони здоров'я у вказаних напрямках.

Категорія: Без категорії
Теги:
Опубліковано: 2011.12.20 17:51


Увійдіть під своїм акаунтом, або зареєструйтесь щоб лишити коментар.

Підпишіться на нові коментарі до записів у блогах (RSS 2.0)