ГоловнаБлогиБлог народного депутата України Ігоря Рибакова ► Камо грядеши? БТР, ракети, земля та комп’ютерні технології
знайти

Камо грядеши? БТР, ракети, земля та комп’ютерні технології


Сьогодні Україна опинилася на порозі нової ери. Чи на краю провалля. 2012-й стане для нас визначальним.

Або ми переступимо поріг й почнемо свій шлях у товариство високо розвинутих технологічних держав, або, не дай Бог, зробимо ще один крок в сторону прірви, з якої не має вороття.

І знов перед нами стоїть вибір: камо грядеши? Можна дискутувати, читати й перечитувати урядові (і не тільки) програми розвитку.

Але глобалізований світ вимагає швидких рішень й переорієнтацію економік. Провідні фахівці заявляють: після другої хвилі світової кризи світ кардинально зміниться.

Провідні економіки світу перелаштовуються. В першу чергу позбавляються енергозатратних секторів, таких як металургія й хімія.

В той же час Україна сьогодні витрачає шалені матеріальні та людські ресурси на їх порятунок. Порятунок галузей, які морально застарілі й були збудовані півстоліття тому.

Ми і надалі лишаємося економікою колоніального типу. Експортуємо метал, а потім купуємо зроблені за кордоном з нього автомобілі, з українського граніту роблять кращі кахлі світу, на яких написано: Made in Italy З українського лісу виробляють меблі, які потім продаються в найдорожчих київських меблевих салонах. І цей ряд можна ще довго продовжувати.

Україна за двадцять років новітньої незалежності все ще не дала відповіді на світові виклики. Двадцять років п'ята в Європі і двадцять перша у світі за кількістю населення країна шукає свій шлях. Сорок друга у світі за розміром території держава рухається із заплющеними очима, навмання...

На мою думку, нам знову потрібно звернутися до глобальних рейтингів й , можливо там побачити свій шлях.


Україна займає :

3-е місце в світі по постачаннях легкої військової техніки, у тому числі бронетранспортерів БТР-3 "Гардіан" і БТР-4 "Буцефал".
12-е місце з експорту зброї у світі, згідно з рейтингом Стокгольмського міжнародного інституту досліджень миру (SIPRI).
3-є місце в світі за обсягами експорту ячменю - 16,7% світового ринку..
4-е місце (6%) - з експорту кукурудзи.
4-е місце у світі за обсягами вирощування картоплі.
5-е місце у світі за кількістю запусків ракет-носіїв.
6-е місце (5,4% світового ринку) - за обсягами експорту пшениці.
7-е місце в світі серед країн з найвищим рівнем комп'ютерного піратства.
9-е місце у світі за кількістю студентів з-за кордону. У трійці лідерів - США (21%), Великобританія (10%) і Німеччина (7,5%).


В Україні кращі фахівці із розробки кібернетичних систем, програмування, які працюють по всьому світі в провідних корпораціях, а в Україні, на жаль, вимушені займатися комп'ютерним піратством.

В Україні найкраща земля, яка може годувати пів-планети.

Українці зробили найбільший у світі літак «Мрія», який Міжнародна федерація аеронавтики внесла в Книгу рекордів Гіннеса за його 240 рекордів.

Українські ракети не падають в Тихий океан, а успішно виводять на орбіту космічні апарати.

Тому, експорт зброї, комп'ютерні та авіаракетні технології, сільське господарство - ось прямі вказівники шляху України в майбутньому глобалізованому світі.

Просто нам потрібно відкрити очі й побачити те, що міжнародні рейтингові агенції уже давно бачить, і створити умови для розвитку цих галузей. І тоді, можливо, ми знайдемо своє місце в світі й свою національну ідею, яка об'єднає як країну, так і її політиків.

Категорія: Без категорії
Теги:
Опубліковано: 2012.01.25 11:36


Увійдіть під своїм акаунтом, або зареєструйтесь щоб лишити коментар.

Підпишіться на нові коментарі до записів у блогах (RSS 2.0)