ГоловнаБлогиNews ► Cкільки іноземні туристи витрачають в Україні
знайти

Cкільки іноземні туристи витрачають в Україні


У трійці країн, які найбільше "делегували" туристів в Україну, Росія (37% від загальної кількості), Білорусь (25%) і Польща (6%). Середньостатистичний турист витрачає в нашій країні близько $200 на добу.

Про це пише Forbes.ua, який спробував з'ясувати, хто із туристів найбільше залишає в Україні грошей.

"Згідно з даними Всесвітньої туристичної організації, іноземцям перебування в Україні коштує щонайменше $200 за добу. Виходячи з цієї оцінки, майже 1 млн туристів забезпечив країні торік понад $560 млн (якщо розраховувати за середньою тривалістю перебування)", - зазначає видання.

Згідно з офіційною статистикою, повідомляє туристичний блог http://profi-rosnou.ru/ 2012 р. Україну відвідали 25 млн іноземців порівняно з 22 млн українців, які виїжджали за кордон. Кількість іноземних гостей зросла на 0,5 млн чоловік або на 2% порівняно з 2011 р. Торік у туристичних цілях Україну відвідали більш як 940 тис. чоловік.

На географічну структуру відчутно вплинув ефект Євро-2012: громадяни Швеції, які у переліку найактивніших туристів, що відвідують Україну, ніколи не підіймалися вище від 20 місця, за підсумками 2012 р. замикають ТОП-10 (шведська збірна всі свої матчі на Євро проводила у Києві).

Як з'ясував Forbes.ua, середня тривалість перебування туриста в Україні - три дні. При цьому оцінки туристичних витрат відрізняються. За даними Миколи Грицика, екс-начальника управління туризму, готельного господарства і курортів Київміськдержадміністрації, в середньому за добу туристи витрачали у Києві: 263 гривні - у 2010 році; 383 гривні - у 2011 р.

Після закінчення Євро-2012 чиновники Львівської міськради підрахували, що за час чемпіонату середньостатистичний турист витрачав у Львові 110-120 євро на добу (990-1200 грн). В інших українських містах, які приймали Євро, цей показник не сильно відрізнявся - ціни у фан-зонах були уніфікованими, додає видання.

"Після проведення Євро-2012 туристична галузь - в очікуванні так званого "барселонського ефекту", - констатує Галина Ротова, віце-президент з питань внутрішнього і в'їзного туризму Асоціації лідерів турбізнесу України.
Так називають економічний імпульс, що отримується містами-господарями великих міжнародних заходів, зокрема, спортивних. Феномен дістав назву після літньої Олімпіади 1992 року у Барселоні: вклавши $10 млрд, країна отримала індукований ефект $16,6 млрд додаткових "зовнішніх грошей", які були витрачені на товари в регіоні, і загальні надходження $26,6 млрд.

"Чому не побачили потужного турпотоку через кілька місяців після Євро? - питає Ротова, і сама відповідає: - Тут треба пам'ятати про європейський менталітет: європейські туристи планують свою відпустку за рік, а то й за два, а не за тиждень чи місяць. Ми чекаємо, що турпотік в Україну поступово зростатиме протягом кількох років після самої спортивної події".

Категорія: Відпочинок
Теги: витрати, туризм
Опубліковано: 2013.03.20 09:09
Відредаговано: 2013.04.03 11:18


Увійдіть під своїм акаунтом, або зареєструйтесь щоб лишити коментар.

Підпишіться на нові коментарі до записів у блогах (RSS 2.0)