ГоловнаБлогиЕконом Фреш - блог компанії Економ Фреш ► Нотаріус, який народився… нотаріусом
знайти

Нотаріус, який народився… нотаріусом


Нотаріус, який народився… нотаріусом. Так влучно висловився про приватного нотаріуса Луцького міського нотаріального округу Віталіну Віталіївну Грушицьку один з її клієнтів. У працівників редакції нашого журналу про неї склалося аналогічне враження. А від себе додамо: до пані Віталіни лучани ставляться як до чарівної палички, яка може змінити хід подій. Звісно, у рамках чинного законодавства. Вона носить звання кращого молодого нотаріуса України. На робочому столі Віталіни Віталіївни квітне орхідея, як символ великої людської вдячності і поваги.

нотаріус

– Яким, на Вашу думку, Віталіно Віталіївно, має бути ідеальний нотаріус?

– У першу чергу він повинен показувати високий професіоналізм, проявляти компетентність, дотримуватися законності. Найважливіші риси характеру для нотаріуса – терпеливість, чесність та порядність. Він покликаний зберігати в таємниці відомості, одержані у зв’язку з вчиненням нотаріальних дій. І найголовніше: нотаріусу важливо мати свій власний стиль, аби одним лише виглядом та манерою спілкування викликати довіру у відвідувача. Представникам моєї професії нерідко доводиться працювати з клієнтами, які мають не простий характер. При цьому важливо дотримуватися правила: будь-яке спілкування повинно проявлятися у шанобливому ставленні до громадян. Тож нотаріус має володіти вмінням стримувати себе – його особисті проблеми не повинні впливати на стиль роботи з людьми… Я завжди прагну чинити так, як хотіла б, щоб чинили по відношенню до мене. Моїми незамінними помічницями стали Оксана Музичук, Іванна Шепелюк та Анастасія Крикун.

– Ви вважаєте себе ідеальним нотаріусом?

– Ні, бо ще не встигла накопичити достатньо досвіду. Нотаріальній роботі віддала дев’ять років. Дуже люблю справу, якою займаюсь. Вона спонукає мене до постійного розвитку.

– Що має бути основою взаємостосунків нотаріуса та його клієнтів?

– Взаємна довіра. Дуже легко працювати зі щирими та відкритими відвідувачами. Проте доводиться відчувати й упереджене ставлення до себе з боку клієнтів. Буває, що хтось боїться залишити в офісі документи для розгляду, комусь кортить приховати якусь інформацію, дехто намагається всупереч правовим нормам скористатися порадами сусідів чи знайомих… Нотаріус повинен вислухати людину, пояснити юридичні тонкощі справи, порадити, як правильно діяти в тій чи іншій ситуації. Тільки так можна запобігти появі спорів у майбутньому.

– Оноре де Бальзак свого часу влучно написав: «… Є в нотаріуса щось від священика і від судді, від чиновника і адвоката»

– Далеко не усі наші співвітчизники дійшли до розуміння справжньої ролі нотаріуса у житті суспільства. Уже не раз я ставала свідком того, як люди обирають правову послугу за принципом купівлі продуктів у магазинах: шукають простіший і дешевший варіант. Життя показує, що це дуже програшна позиція.

У розвинутих країнах світу громадяни вважають за необхідність мати свого приватного нотаріуса. Нерідко його, як і сімейного лікаря, сприймають як неформального члена родини. Такий нотаріус вирішує багато правових питань суто особистого (приватного) характеру. І це створює у громадян почуття захищеності, сприяє суспільній злагоді. Недарма ж кажуть: «У безпеці той, хто про неї завчасно дбає».

Приватний нотаріус – це Ваша впевненість у майбутньому!

Приватний нотаріус Луцького міського нотаріального округу Віталіна Віталіївна Грушицька: Луцьк, пр. Грушевського, 22, тел. (0332) 23 41 21, (097) 911 74 61.

Категорія: Юридична справка
Теги: ноторіус
Опубліковано: 2013.05.15 09:55


Увійдіть під своїм акаунтом, або зареєструйтесь щоб лишити коментар.

Підпишіться на нові коментарі до записів у блогах (RSS 2.0)