ГоловнаБлогиЕконом Фреш - блог компанії Економ Фреш ► Який порядок видачі дубліката документа?
знайти

Який порядок видачі дубліката документа?


Приватний нотаріус Луцького міського

нотаріального округу Волинської області

Грушицька Віталіна Віталіївна

Який порядок видачі дубліката документа?

Чинне законодавство України дозволяє у разі втрати або зіпсування документа отримати його дублікат.

Так, відповідно до статті 53 Закону України «Про нотаріат» у разі втрати або зіпсування документа, посвідченого або виданого нотаріусом чи посадовою особою органу місцевого самоврядування, за письмовою заявою фізичних та юридичних осіб, за дорученням яких або щодо яких вчинялися нотаріальні дії, видається дублікат втраченого документа.

Крім того, пдп. 1.2. п. 1. Глави 22 Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України передбачено, що дублікати документів, посвідчених або виданих нотаріусом, можуть бути видані за письмовою заявою спадкоємців осіб, за дорученням яких або щодо яких вчинялася нотаріальна дія, а також виконавця заповіту та на запит нотаріуса, яким заведено спадкову справу. У цьому разі нотаріусу, крім свідоцтва про смерть таких осіб, подаються документи, які підтверджують їх родинні стосунки (свідоцтво виконавця заповіту).

 

Отже, необхідно враховувати наступні умови:

- особа може отримати дублікат документа тільки у разі його втрати або зіпсування;

- дублікати видаються нотаріусом лише щодо тих документів, які посвідчені або видані ним;

- для видачі дубліката особа подає нотаріусові письмову заяву;

- дублікат може бути виданий лише фізичним та юридичним особам, за дорученням яких або щодо яких вчинялися нотаріальні дії.

До моменту звернення до нотаріуса за видачею дубліката документа варто опублікувати в засобах масової інформації інформаційне повідомлення про втрату відповідного документа. І в подальшому до письмової заяви з проханням про видачу дубліката обов’язково додати опубліковане в пресі повідомлення про недійсність втраченого або зіпсованого документа.

Нотаріус видає дублікат документа, який повинен містити весь текст посвідченого або виданого документа, оригінал якого вважається таким, що втратив чинність. На дублікаті документа робиться відмітка про те, що він має силу оригіналу, і вчиняється посвідчувальний напис. Крім того, про видачу дубліката нотаріус робить відмітку на примірнику документа, який зберігається у справах державної нотаріальної контори чи приватного нотаріуса (п. 6 Глави 22 Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України).

Дублікат заповіту може бути виданий вказаним у заповіті спадкоємцям, виконавцю заповіту після подачі ними нотаріусу свідоцтва про смерть заповідача. У разі смерті спадкоємців, які були вказані в заповіті, дублікат може бути виданий їх спадкоємцям після подачі ними нотаріусу свідоцтва про смерть заповідача і померлого спадкоємця.

Категорія: Юридична справка
Теги: Приватний нотаріус
Опубліковано: 2013.10.16 16:12


      Ваш анонімний коментар
Підпишіться на нові коментарі до записів у блогах (RSS 2.0)