ГоловнаБлогиЕконом Фреш - блог компанії Економ Фреш ► Оформлення спадкових прав на автомобіль, що перебував в кредиті
знайти

Оформлення спадкових прав на автомобіль, що перебував в кредиті


Протягом життя людина вступає в різні майнові відносини, набуваючи цивільних прав і приймаючи на себе цивільні обов’язки. Розвиток фінансових і кредитних закладів привів до того, що при отриманні прав на спадщину спадкоємець все частіше отримує також невиконані обов’язки померлого, в основному грошові борги.

Згідно ч.1 ст.1281 ЦК України  спадкоємці зобов’язані повідомити кредиторам спадкодавця про відкриття спадкової справи. Про наявність боргів померлого спадкоємці можуть знати, якщо вони проживали разом з померлим, вели спільне господарство, або на прохання померлого сплачували кредит через фінансові заклади, або були виявлені будь-які документи, що встановлюють зобов’язання померлого (кредитний договір, договір застави чи іпотеки). Невиконання даної норми може мати негативні наслідки для спадкоємців. Це може бути підставою для звернення кредитора до суду за продовженням  терміну пред’явлення кредитором вимог до спадкоємців.

Видача свідоцтва про право на спадщину на майно, яке підлягає реєстрації      (в т.ч. транспорті засоби), проводиться нотаріусом по спливу шестимісячного терміну з моменту відкриття спадщини, після подання правовстановлюючих документів про належність цього майна спадкодавцеві (у нашому випадку свідоцтво про державну реєстрацію ТЗ) та перевірки заборони, або арешту цього майна.

У разі наявності заборони нотаріус повідомляє кредитора про те, що спадкоємцям боржника видано свідоцтво про право на спадщину.

Якщо ж на згадане вище майно накладено арешт судовими чи слідчими органами, видача свідоцтва про право на спадщину затримується до знаття арешту.

Спадкоємці зобов’язані задовольнити  вимоги кредитора у повному обсязі, але в межах вартості успадкованого майна. Кожен спадкоємець зобов’язаний задовольнити вимоги кредитора особисто в розмірі, що відповідає розміру його частки у спадщині.

З повагою

приватний нотаріус                                       І.В. Дехтярук

Категорія: Юридична справка
Теги: кредит, авто
Опубліковано: 2013.10.22 16:13

Коментарі:


2022-09-06 15:00:38 Анонімний коментар
bunadisisj nsjjsjsisjsmizjzjjzjzz zumzsert
Відповісти

2022-10-10 02:27:12 Анонімний коментар
bunadisisj nsjjsjsisjsmizjzjjzjzz zumzsert
Відповісти

2023-01-10 09:52:42 Анонімний коментар
Fantastic write-up. I Totally enjoy This page. Thanks!
Відповісти

      Ваш анонімний коментар
Підпишіться на нові коментарі до записів у блогах (RSS 2.0)