ГоловнаБлогиRebelPost ► Розділяй і володарюй або новий сценарій Кремля з розвалу України
знайти

Розділяй і володарюй або новий сценарій Кремля з розвалу України


М'яка сила (англ. Soft power) - форма зовнішньополітичної стратегії, що припускає здатність домагатися бажаних результатів на основі добровільної участі, симпатії і привабливості, на відміну від «жорсткої сили», яка має на увазі примус.

Саме така нова концепція російської політики щодо України активно просувається зараз у Кремлі одним із ініціаторів створення «Новоросії» і псевдореспублік ДНР-ЛНР, радником Путіна Владиславом Сурковим.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Провал російського бліцкригу - анексії східних і південних областей України за прикладом Криму і ОРДЛО змусили російських політтехнологів шукати інші шляхи розвалу України як соборної унітарної держави. Саме це і є кінцевою метою кремлівської кліки на чолі з маразматиком Путіним, який не може пробачити своїм попередникам розвалу СРСР.

Що криється за новітнім проектом Кремля, які механізми і засоби намагаються застосувати в Україні проросійські сили для розвалу держави зсередини, спробуємо розібратись детальніше.

 

«Народні республіки», що не відбулись

Скориставшись певним вакуумом владних інститутів в Україні після втечі Януковича і його прибічників, Росією, одразу ж після анексії Криму, були використані раніше створені позиції в середовищі проросійських рухів та організацій - партія «Руський блок», громадські об’єднання «Оплот», «Словянское единство», «Молодая гвардия» та інші, а також заздалегідь підготовлені російськими спецслужбами особи, які були задіяні в якості лідерів так званих «народних повстань» - О.Царьов, В.Колесніченко, П.Губарєв, В.Пономарьов, І.Бєзлєр та інші.

Одночасно було розгорнуто відповідну пропагандистську кампанію із використанням підконтрольних РФ інформаційних ресурсів, у т.ч. щодо необхідності відокремлення окремих регіонів від України.

Основні зусилля російської сторони зосереджувались на чотирьох регіонах - Донецькій, Луганській, Харківській та Одеській областях, в результаті чого у кожній з них були ініційовані масові зібрання місцевого населення під відповідними проросійськими гаслами.

Часткова реалізація задуму вдалась в Донецьку та Луганську, де було захоплено будівлі ОДА, правоохоронних органів та інші державні споруди, а згодом  проголошені т.зв. «Донецька народна республіка» та «Луганська народна республіка».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

У подальшій реалізації проекту «Русская весна» щодо розхитування ситуації та створення квазіутворень в Харківській, Одеській, Миколаївській, Запорізькій, Херсонській, а також Сумській та Чернігівській областях використовувались проросійські організації «Оплот», «Ісход», партія «Родіна», громадський рух «Український вибір» та інші.

Однією з перших фейкових республік після ДНР/ЛНР, яка не відбулась, стала т.зв. «Миколаївська народна республіка». Точніше, спроба її створення, яка у червні 2015 року була заблокована СБУ. Ініціатори були заарештовані і ситуацію вдалось стабілізувати.

Аналогічна доля спіткала ідеологів створення т.зв. «Бесарабської Народної республіки», «Республіки Підкарпатська Русь», квазідержавних утворень на території Запорізької та Дніпропетровської областей. Вдалось локалізувати вкрай небезпечну ситуацію у Харківській та Одеській областях.

 

«Народні органи влади» - підміна поняття «Громада»

 

Починаючи з листопада 2015 року, після очевидного провалу силового захоплення східних і південних регіонів України, Росія вдалась до уже згаданого плану застосування «м’якої сили», створення псевдотериторіальних громад і т.зв. «народних органів влади», з перспективою подальшого виходу з-під контролю Києва і проголошення спочатку економічної, а потім й територіальної «незалежності».