ГоловнаБлогиРесторанний критик - блог компанії Інтернет магазин Кухарт ► Гаряча подача
знайти

Гаряча подача


Щоб смак і аромат чаю чи кави повністю розкрились, важливо не лише їх добре приготувати,  а й подати у "правильному" посуді, що  має спеціальну форму, довго зберігає напої гарячими, та й взагалі естетично виглядає. До професійних виробів із фарфору, скла та інших матеріалів висувається ряд додаткових вимог: чашки та блюдця повинні володіти підвищеною ударостійкістю, мати захищені від сколу краї та підходити до миття у посудомийній машині.

Для кожного ресторатора-початківця важливо знати, у якому посуді правильно подавати ті чи інші напої.  Отож, еспрессо подається в чашках місткістю 60-80мл. Такий посуд  також підходить і для коретто, маккіато, романо і рістретто. А вже для капучино, подвійного класичного еспрессо (допіо) і американського еспрессо-лунго потрібні чашки місткістю не менше 150 мл. Досить часто  замість фарфору використовується кришталь.

Алкогольні і безалкогольні коктейлі, як правило, подають в посуді із загартованого скла. Для коктейлів із льодом використовують хайболи - високі, трохи розширені зверху бокали із потовщеним дном об'ємом 150-320мл. Кава з алкоголем, з молоком (лате), з морозивом (глясе) найкраще подавати в фужері на невисокій ніжці із ручкою. Оптимальний об'єм - 200-250 мл. Для коктейлів на основі холодної кави використовуються бокали фраппе місткістю 160-200 мл, для американо - чашки 220-230 мл.  Також каву можна подавати в кавниках із товстими стінками, які добре "тримають" температуру, і по мірі необхідності розливати по чашках.

Традиційний чайний набір - чашка з блюдцем, чайник, молочник і цукорниця. Для подачі чорного чаю найкраще використовувати заварники із фарфору чи фаянсу; для зеленого чаю - із червоної глини. Деякі ресторани із цією метою користуються чайничками із прозорого термостійкого скла.

Чайна або кавова чашка повинна бути перш за все зручною, тому, щоб уникнути випадкових опіків, краще віддавати перевагу моделям із достатньо великими ручками. Для заварників важливими критеріями є наявність фіксатора на кришці і продумана форма носика.

 

 

 

Категорія: заклади громадського харчування
Теги: професійний посуд, подача напоїв, ресторан, сервірування столу, фарфор
Опубліковано: 2009.12.03 17:59
Відредаговано: 2009.12.03 18:10


Увійдіть під своїм акаунтом, або зареєструйтесь щоб лишити коментар.

Підпишіться на нові коментарі до записів у блогах (RSS 2.0)