ГоловнаБлогиІсторія України ► Історія Луцька
знайти

Історія Луцька


історія Луцька, історія УкраїниІсторії виникнення міст мають багато легенд. Так і історія Луцька. Проте, зупинюсь на першій відомій згадці , що датована 1085 роком. Іпатіївський літопис згадує Луцьк, як досить розвинуте на той час місто.

Історія походження назви Луцьк теж не однозначна. Одні історики вважають, що вона походить від асоціації з вигином річки Стир ( в давності вигин річки - "лук"), інші вважають, що назва Луцьк пішла від імені вождя дулібів, котрого звали Лука, і що саме він започаткував становлення Луцька як міста.

1429 рік став доленосним в історії Луцька. Адже саме з цього часу його почали позначати на картах Європи. Сталось це після з'їзду європейських монархів, що відбувався в Луцьку, де вирішувались наболілі політичні питання, в основному оборонні, того часу.

Дуже вигідним було територіальне розміщення Луцька. Місто стояло на перетині двох важливих торгових напрямків - Західного та Прибалтійського. Це зумовило те, що Луцьк був багатонаціональним, і багаторелігійним містом. Як доказ збереглися пам'ятки архітектури різних релігійних святинь.

До Волині і Луцька завжди мали неоднозначні інтереси автро-угорці,  поляки, росіяни, литовці, що мало свій вплив на формування культури сучасного міста. Невід'ємною суттєвою віхою в історії Луцька стала радянська доба, яка була останньою перед становленням незалежної України.

Категорія: Періоди та визначні особистості в історії України
Теги: Луцьк, історія Луцька, історія україни, Лучеськ, місто Луцьк
Опубліковано: 2009.12.25 14:46
Відредаговано: 2009.12.25 15:18

Коментарі:


2010-02-10 19:01:03 Анонімний коментар
Історію міст Великої Волині не можна відривати від історії краю... А її давньослов"янська сторінка майже не вивчена... Що відомо нам про першу загальнослов"янську державу на Волині 1-9 ст.н.е. яку історики минулого звали Дулібським союзом? Де його столиця, хто ним керував? Невже це не цікаво? ( http://rivne-surenzh.com.ua/ua/additional/maps )( http://rivne-surenzh.com.ua/ua/our_articles/ ). Потрібні пошуки, відхід від заштампованності та приниження предків...
Відповісти

2010-02-10 19:05:31 Анонімний коментар
Це про книгу "Велич Дулібіі Рось. Суренж (Таємниці Волинської землі" ? http://rivne-surenzh.com.ua/ua/pub/ - продаж тел. 0362-64-24-55
Відповісти

2013-02-05 17:08:15 Анонімний коментар
це нармальна відповідь на моє питання дякую)
Відповісти

2013-02-05 17:09:11 Анонімний коментар
луцьк саме кращє місто!!!
люблю тебе всім серцем я***
Відповісти

      Ваш анонімний коментар
Підпишіться на нові коментарі до записів у блогах (RSS 2.0)