ГоловнаБлогиНовини компанії Автоцентр Захід - блог компанії Автоцентр Захід ► Компанія "Торговий дім НІКО": акценти українського автомобільного ринку 2009-го року!
знайти

Компанія "Торговий дім НІКО": акценти українського автомобільного ринку 2009-го року!


2009-й рік побив всі рекорди за найбільшим спадом автомобільного ринку в Україні. Минулого року було реалізовано більше 162 тис. нових автомобілів, що на 74% менше в порівнянні з об'ємом продажів 2008-го року. У рейтингу загального об'єму ринку реалізації нових авто серед європейських країн за підсумками 2009-го року Україна опустилася на 7 позицій.

Підсумки: Україна в розрізі європейського авторинку 2009-го року

В загальному європейському рейтингу за підсумками 2009-го ринок України зайняв 14-е місце: вище - із значним відривом - розмістилися автомобільні ринки Бельгії, Нідерландів, Польщі і Швеції (див. Таблиця 1). За підсумками річного об'єму продажів ринок України зіставимо з ринками Чехії і Португалії, при цьому чисельність населення України більш ніж в 4 рази (!) перевищує населення кожної з даних двох країн. Очевидно, що обвал ринку в Україні - один з найбільших як в країнах Західної, так і Східної Європи (більший спад авторинку зафіксований тільки в Ісландії (-78%) і Латвії (-80%)). Ринок Росії, наприклад, скоротився на 48%, а Польща утримала об'єми продажів на рівні 2008-го року.

Автомобільний ринок України впав до рівня 2003-го року, за підсумками якого було реалізовано майже 155 тис. автомобілів.

 

Підсумки і перспективи: внутрішній ринок

Кризові явища, які охопили майже всі сфери економічної діяльності, вплинули на перерозподіл структури продажів нових легкових автомобілів в регіональному розрізі. Через особливу чутливість об’ємоутворюючих підприємств Східного регіону до кризових реалій, майже всі області даного регіону втратили свою частку на внутрішньому ринку України (виключення - Харківська обл., частка якої збільшилася на 0,5%). Найбільше падіння частки продемонстрували Дніпропетровська і Донецька області. У той же час, Південний регіон України, як в цілому, так і по окремих областях, демонстрував зростання частки. Частка Західного регіону в 2009-му році протиставляється до частки 2008-го року.

Майже у всіх цінових сегментах в 2009-му році спостерігалося невелике зростання частки в порівнянні з попереднім роком, не дивлячись на економічну кризу. Скорочення автокредитування, скорочення доходів населення і купівельної здатності, зростання гривневих еквівалентів цін - все це вплинуло на один з найбільших цінових сегментів на ринку, а саме на сегмент 6,5-10 тис. євро (див. Діаграма 1). У даному сегменті істотного перерозподілу продажів у бік дешевих автомобілів так і не відбулося! Основна причина зменшення сегменту - практично повна відсутність автокредитування (у 2009-му році середня частка кредитних продажів на автомобільному ринку була на рівні 5%, а в 2008-му році даний показник по окремих брендах доходив до 45% від загальних продажів бренду).

Діаграма 1

 

Після розпродажу складів 2008/2009-го років дилерами, на ринку з'являться автомобілі 2010-го року виробництва, ціни на які істотно виростуть в гривневому еквіваленті. Даний факт, у свою чергу, вплине на об'єми продажів на ринку нових легкових автомобілів. Імпортери і дилери, які володіють складом автомобілів попереднього модельного року, зможуть утримати і наростити свою частку на ринку в першому кварталі 2010-го року в порівнянні з автодилерами, які реалізовуватимуть нові автомобілі за новими цінами.

В цілому, необхідно відзначити серйозний потенціал українського автомобільного ринку, оскільки кількість автомобілів на 1000 жителів залишається невисокою в порівнянні з країнами із зіставним рівнем економіки (див. Діаграма 2). Тому вихід з кризи і зростання української економіки означатиме реалізацію перспектив автомобільного ринку.

Діаграма 2

 

Пожвавлення автомобільного ринку в 2010-му році залежатиме від розвитку кредитування. Лідери ринку вже розробили нові кредитні програми: компанія «Торговий дім «НІКО» пропонує придбати автомобіль Mitsubishi в офіційній дилерській мережі, скориставшись спеціальною Програмою кредитування Mitsubishi. Головна мета Програми - надати покупцям максимально вигідні умови для придбання автомобіля Mitsubishi.

Незмінними основними перевагами Програми кредитування Mitsubishi є:

  • процентна ставка - від 0% річних, термін кредитування - до 7 років;
  • відсутність штрафних санкцій за дострокове погашення кредиту;
  • прозорість: відсутність прихованих переплат і комісій;
  • незмінна процентна ставка впродовж всього терміну кредитування;
  • максимально короткий термін розгляду кредитних заявок.

Детальні умови і перелік партнерів кредитування можна дізнатися в салонах офіційних дилерів і на сайті www.mitsubishi-motors.com.ua у розділі Кредит.

Інформаційна довідка:

Компанія “Торговий дім “НІКО” - офіційний імпортер Mitsubishi Motors в Україні. За результатами 2009р. компанією реалізовано більше 6 000 автомобілів (частка ринку Mitsubishi склала 4,6%, за даними ІАГ «Автоконсалтинг»). 
Компанія “Торговий дім “НІКО” входить до складу Групи компаній “НІКО”, основними напрямами діяльності якої є: автомобільний бізнес (імпорт, дистрибуція, роздрібні продажі і сервісне обслуговування), операції фінансового сектора (страхування, лізинг, фінансування і кредитування, інвестиції і управління активами), будівництво; транспортні, брокерські послуги для митниці і корпоративна соціальна відповідальність. Бренд «НІКО» визнаний найдорожчим автомобільним брендом України згідно рейтингу журналу «ГVардия» (ІД «Галицькі контракти»). Оборот Групи компаній «НІКО» в 2008 році склав понад $800 млн. Докладніше про Групу компаній «НІКО» - www.niko.ua

За детальнішою інформацією, будь ласка, звертайтеся до офіційного дилера Mitsubishi Motors «АВТОЦЕНТР ЗАХІД» за телефоном у місті Луцьку 0332 77 33 00 або завітайте до автосалону, що знаходится за адресою: м.Луцьк, вул..Карпенка-Карого, 17. 

Категорія: Авто
Теги: Програми кредитування Mitsubishi, авторинок 2009, компанія торговий дім ніко, автоцентр захід, нове авто у луцьку
Опубліковано: 2010.01.28 15:52
Відредаговано: 2010.01.28 15:55


      Ваш анонімний коментар




Підпишіться на нові коментарі до записів у блогах (RSS 2.0)