Антикризова концепція ресторану
Ресторанний PR: хто кращий?
Влаштовуємо кімнату для кальяну
"Умова дружби та джерело сварки" - саме так на Сході говорять про кальян. Кілька трубок для куріння можуть об'єднати співрозмовників, але якщо хазяїн не запропонує гостю приєднатись - наживе ворога. Сьогодні європейці тільки починають дізнаватись, що таке куріння кальяну - не тільки спосіб розслабитись, але й поговорити, відірватись від житейської суєти.
Кальян як новий напрямок ресторанного бізнесу прийшов до нас лише 5-6 років тому і став дость актуальним. Все частіше відкриваються зали для кальяну у ресторанах та нічних клубах. Що ж потрібно для того, щоб облаштувати таку кімнату?
Перш за все, треба визначитись із типом кальянної - східною, європейською чи змішаною. На Сході досі зберігається традиція курити кальян, лежачи на подушках на підлозі. Тому, на думку спеціалістів, для хорошої кімнати східного типу достатньо приміщення площею 16 кв.м., де можна розмістити 6-7 диванів та подушок для 20-25 чоловік. Інтер'єр варто оформити у східному стилі. Килими на стінах, фонова музика, особливий запах тютюну та солодощів створять атмосферу затишку і спокою.
Європейські кальянні влаштовані за іншим принципом. Тут кальян курять після вечері, сидячи за звичайними столами. Змішаний тип - коли в ресторані встановлюють низькі диванчики та столики, куди разом із кальяном подають східні солодощі.
Який тип кімнати вибрати, залежить від бажання ресторатора. В Україні домінують європейські кальянні. Ідеальним варіантом у нашому випадку може стати облаштування "диванної зони" у загальному залі, куди гості ресторану зможуть переміститись при бажанні.
Наступний крок - знайти і найняти професіонала, який готуватиме кальян. Сьогодні це є досить гострою проблемою, оскільки в Україні немає жодного навчального закладу, який би готував професійних кальянмейкерів. Можна знайти людей, які навчались цього мистецтва безпосередньо на Сході. Головне, про що повинен пам'ятати ресторатор - за кальяном повинна слідкувати окрема людина, а не офіціанти, які обслуговують відразу кілька залів.
Для того, щоб кальян довше служив, потрібно правильно за ним доглядати. Мити і сушити краще після кожного куріння, але часто у закладах працівники просто не встигають виконувати цю процедуру. Тому бажано робити це не рідше ніж кожні 6 годин, інакше він просто розсиплеться.
На українському ринку кальян представлений трьома країнами-виробниками: Китаєм, Сирією та Єгиптом. Дві останні країни випускають дешевші кальяни, зазвичай ручної роботи, які не витримують частого куріння. Китай налагодив серійний випуск якісного кальяну, який довше служить.
Сьогодні кальянну можна відкрити у будь-якому закладі. Хоча для Японії це нетрадиційно, навіть ресторани японської кухні відкривають такі кімнати. Успішність такого проекту залежатиме тільки від бажання ресторатора.
Категорія: заклади громадського харчування Теги: інтер'єр, тютюн, кальян |
Опубліковано: 2009.07.17 13:06 Відредаговано: 2009.09.21 15:15 |

Сергей Матяш
- Холодильные сплит-системы Polair (Полаир). Дешево
- Як розширити меню за допомогою фритюрниці
- Гаряча подача
- Ресторанний PR: хто кращий?
- Влаштовуємо кімнату для кальяну
- Антикризова концепція ресторану