ГоловнаБлогиРесторанний критик - блог компанії Інтернет магазин Кухарт ► Як розширити меню за допомогою фритюрниці
знайти

Як розширити меню за допомогою фритюрниці


deep fryer

Сьогодні на кухні сучасного ресторану фритюрниця є просто незамінною. Основне її призначення - обжарювання різноманітних продуктів (переважно картоплі, інших овочів, м'яса, сиру, риби, тіста, грибів) у гарячому жирі чи рослинній олії (фритюрі). Проте перед покупкою даного приладу важливо звернути увагу на особливості різноманітних моделей.

Стандартна конструкція фритюрниці включає жарильну ванну із вбудованим ТЕНом для нагріву олії, в яку занурюються сітчасті корзини з нержавіючої сталі з попередньо покладеними продуктами. Точність підтримування температури досягається за рахунок вбудованого термостата, а збереження істинного смаку страв - результат конвекції між продуктом та олією.

Обираючи фритюрницю, відштовхуйтесь від необхідного номінального літражу і вимог по виробництву. Професійні фритюрниці поділяються на настільні та напільні. Головна їх відмінність - у потужності.

Настільні фритюрниці об'ємом 3-5 літрів використовуються на кухнях кафе, барів, невеликих ресторанів. Зазвичай у таких закладах в меню зазначено кілька страв, які готуються у фритюрі лише за замовленням клієнта, тобто, порційно і рідко. Значна перевага настільної моделі - відчутна економія вкладу  у кухонне обладнання.

Не рекомендується надмірно завантажувати настільну фритюрницю, вкладаючи у жарильну ванну велику кількість продуктів, так як олія встигає охолонути і інгредієнти не смажаться, а варяться, вбираючи у себе олію. Після увімкнення таким моделям потрібен час для виходу у потрібний температурний режим через маленьку потужність.

В свою чергу напільні фритюрниці - незамінні на кухнях закладів швидкого харчування. У них, як і у настільних моделях, можуть бути одна чи дві  зони приготування. Моделі з двома жарильними ємностями мають окрему нагрівну систему з незалежним керуванням для кожної ванни і, відповідно, вищу потужність.

В одній фритюрниці можна готувати кілька різних страв - звісно, якщо це не солодкі пампушки і риба. Саме тому надзвичайно популярними є моделі фритюрниць із двома ваннами або із однією ванною та двома корзинами, що дозволяють окремо виймати страви, які готуються одночасно. Професійні моделі оснащені так званою "холодною зоною" з температурою нагріву не більше 90 оС, присутньою навіть у маленьких настільних апаратах. Розміщуючись між ТЕНами і дном, "холодна зона" дозволяє олії лишатись чистою набагато довше, ніж за традиційного способу приготування страв у кастрюлі чи сковорідці. У цю зону стікають соки та падають крихти від продуктів, відповідно, міняти олію доводиться рідше.

Із ціллю безпечної експлуатації фритюрниць в їх конструкції наявний датчик захисту від "сухого ходу", який контролює рівень олії у ваннах, а також аварійний датчик перегріву олії.

Найвідоміші компанії-виробники, представлені на українському ринку - Hendi, Roller Grill, Fimar, Bartscher, Kuechenbach, Fagor, Bertos, Technoinox, Modular, Oztiryakiler і т.д.

Категорія: Професійне обладнання для закладів громадського харчування
Теги: ресторани, фритюрниці, кафе, бари, Професійне технологічне обладнання
Опубліковано: 2010.03.12 17:21
Відредаговано: 2010.03.14 16:00


Увійдіть під своїм акаунтом, або зареєструйтесь щоб лишити коментар.

Підпишіться на нові коментарі до записів у блогах (RSS 2.0)