ГоловнаБлогиВолинське ДАІ інформує - блог компанії "Управління ДАІ УМВС України у Волинській області" ► "П’яний водій – злочинець"
знайти

"Управління ДАІ УМВС України у Волинській області"

"П’яний водій – злочинець"


З метою попередження дорожньо-транспортних пригод, зменшення тяжкості їх наслідків, протидії злочинності на автошляхах області Державтоінспекцією у вихідні та святкові дні з 1-го по 10-те травня були проведені профілактичні заходи по виявленню водіїв, які керують транспортом в стані сп’яніння.

При виставленні нарядів, розробленні маршрутів патрулювання в обов’язковому порядку враховувались наявні місця концентрації ДТП, аварійно-небезпечні ділянки вулично-шляхової мережі, а також інформація органів місцевого самоврядування, засобів масової інформації, громадськості відносно порушників ПДР.

До прикладу, 10 травня в Ковельський міськвідділ надійшло повідомлення від працівників Голобської лікарні про те, що близько 3-ї години ночі, з гаража який знаходиться на території лікарні викрадено їх службовий автомобіль марки УАЗ (швидка допомога). В ході проведених розшукових заходів працівниками ДАІ було встановлено, що даний злочин скоїли непрацюючі жителі смт. Голоби 1990 та 1993 років народження, які перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння та рухаючись на вказаному автомобілі здійснили наїзд на пішохода, що стояв на узбіччі і з місця автопригоди зникли. В результаті наїзду, пішохід отримав тілесні ушкодження. По даному факту порушено кримінальну справу.

За десять днів профілактичних заходів працівниками ДАІ Волинської області було затримано 393 водія, які керували транспортними засобами в стані сп’яніння. Зазвичай щодобово по області затримують до 20 водіїв у нетверезому стані, то у ці вихідні їх затримували від 40 до 53. Відсторонивши п’яного водія від керування транспортом, працівники ДАІ зберегли не одне життя на дорозі.

Виходячи з викладеного, цікаво, з якою ж швидкістю тверезіє п’яний водій?

Ці знання згодяться не лише водіям-новачкам, але і тим, хто вже давно за кермом.

Швидкість переробки алкоголю в крові визначають в проміле. Один проміле означає, що на 1 літр крові припадає 1 грам спирту.

Якщо зважити, що в результаті випивки алкоголь рівномірно розподіляється по рідині, що входить до складу тіла, а її доля в організмі, в свою чергу, складає у чоловіків близько 70% (у жінок - 60%), то після прийняття 100 грамів сорокаградусної горілки у чоловіків вагою 70 кг. концентрація алкоголю складе 0,8 проміле, а у жінок вагою 50 кг. - 1,3 проміле.

Проте, це лише приблизний розрахунок. Реально величину проміле визначає велика група чинників.

А ось приклади, як ці самі проміле впливають на керування автомобілем.

0,2-0,5 проміле:

ускладнене точне сприйняття рухомих джерел світла. Водій не може точно визначити відстань до машини, що їде назустріч;
важче визначати габарити транспортних засобів на дорозі, унаслідок чого стає ризикованим обгін;
зростає схильність до ризикованої їзди. Водій перестає дотримуватись безпечної дистанції.

0,5-0,8 проміле:

водій неправильно оцінює відстань, може не вписатися в поворот;
погіршується адаптація очей до зміни освітлення. Збільшується ризик засліплення при переході від дальнього світла до ближнього;
ослаблене сприйняття червоного світла. Важко сприймається червоний сигнал світлофора, сигнали гальма і зупинок, огородження небезпечних ділянок дороги;
сповільнена реакція, ослаблена увага, у мотоциклістів і велосипедистів понижена здатність тримати рівновагу.

0,8-1,2 проміле:

ще більше знижується адаптація очей до перемикання ближнього і дальнього світла;
перші прояви ейфорії, безпечності, переоцінки можливостей, стиль водіння стає агресивним;
виникає, так званий тунельний ефект, тобто звужується кут зору, водій ризикує не помітити транспортні засоби, які рухаються поряд;
погіршується реакція. Збільшується час від появи перешкод до початку гальмування чи повороту, знижується вірогідність оцінки відстані. Пішоходи, транспортні засоби та інші перешкоди можуть бути помічені надто пізно;

1,2-2,4 проміле:
керувати в такому стані дуже небезпечно Всі порушення, відмічені вище, різко посилюються.
стиль їзди стає надзвичайно ризикованим. Виникають абсолютно безглузді і небезпечні помилки водіння, наприклад, замість гальма водій може надавити педаль акселератору.

Середня швидкість переробки алкоголю в чоловічому організмі становить 0,10-0,15 в годину, а в жіночому 0,085-0,10. Так що потрібно запастися терпінням. Сп’яніння – це надовго.

Час розпаду алкоголю

Напій 
(одиниці виміру)
Кількість випитого спиртного 
(одиниці виміру)
1 2 3 4 5
Пиво (пляшка 0,5) 2 г. 5 г. 7 г. 9 г. 12 год.
Вино (келих 200 мл.) 3 г. 6 г. 8 г. 11 г. 14 год.
Шампанське (келих 150 мл.) 2 г. 3 г. 5 г. 7 г. 8 год.
Коньяк (чарка 50 мл.) 2 г. 4 г. 6 г. 8 г. 10 год.
Горілка (стопка 100 мл.) 4 г. 7 г. 11г. 15 г. 19 год.

Відповідальність за керування транспортними засобами в стані алкогольного сп’яніння.

У відповідності до статті 130 Кодексу України про адміністративні порушення, керування транспортними засобами особами в стані сп’яніння, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані сп’яніння, тягнуть за собою накладення штрафу від 2550 до 3400 грн., або позбавлення права керування на строк від одного до двох років, або громадські роботи на строк від 40 до 50 годин, або адміністративний арешт на строк від семи до десяти діб.

Повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень тягне за собою позбавлення права керування транспортними засобами на строк від двох до трьох років з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого або громадські роботи на строк від п’ятдесяти до шістдесяти годин, або адміністративний арешт на строк від десяти до п’ятнадцяти діб.

Нагадуємо, якщо такі дії, вчинені двічі протягом року, тягнуть за собою позбавлення права керування транспортними засобами на строк до десяти років з оплатним вилученням транспортного.

Також вживання водієм транспортного засобу після дорожньо-транспортної пригоди за його участю алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, що входять до офіційно затвердженого складу аптечки або призначені медичним працівником), або після того, як транспортний засіб був зупинений на вимогу працівника міліції, до проведення уповноваженою особою медичного огляду з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, чи до прийняття рішення про звільнення від проведення такого огляду, - тягне за собою позбавлення права керування транспортними засобами на строк від двох до трьох років або адміністративний арешт на строк від десяти до п’ятнадцяти діб.

Водії! Задумайтесь, чи варто сідати за кермо автомобіля в стані сп’яніння, адже Ви відповідаєте не тільки за своє життя та здоров’я і людей, які знаходяться з Вами поряд в автомобілі а й за інших учасників дорожнього руху!

Інспектор УДАІ УМВС
України у Волинській області
капітан міліції Вітер Валентина Петрівна

Категорія: ДАІ
Теги: Державтоінспектори управління ДАІ, даі, злочинці ковель, даі ковель, дтп у ковелі
Опубліковано: 2010.05.13 16:08
Відредаговано: 2010.05.13 17:10


Увійдіть під своїм акаунтом, або зареєструйтесь щоб лишити коментар.

Підпишіться на нові коментарі до записів у блогах (RSS 2.0)