ГоловнаАвто ► ЛАЗ
знайти
+ Додати оголошення

ЛАЗ

ЛАЗ
 
Моделі:
695    ЛАЗ    Лайнер   

ЗАТ «Завод комунального транспорту» (раніше ЗАТ «Львівський автомобільний завод», ЛАЗ) — найбільше автобусобудівне підприємство України та флагман вітчизняного автобусобудування.

Днем заснування Львівського автобусного заводу вважається 21 травня 1945 року. Протягом майже десяти років будувалися його корпуси і одночасно випускалася промислова продукція: двовісні причепи, автолавки, автокрани та ін. У 1956 році експериментальний цех випустив першу, спроектовану фахівцями заводу, модель автобуса ЛАЗ-695, а вже з наступного року почався їх серійний випуск. Аналогів таких автобусів в колишньому СРСР у той час не було.

Львів'яни, єдині в Україні, почали збирати кузови автобусів власними зусиллями. На відміну від клепаних конструкцій «ЗІСів», а потім «ЗІЛів», — перші львівські автобуси були повністю зварними. У 1960-ті роки інститутом Патона саме для львівських автобусобудівників була розроблена технологія зварки каркасних конструкцій у вуглекислому середовищі, що було справжнім проривом у вітчизняному машинобудуванні. Сьогодні ці операції модернізовані: на заводі запроваджено ділянку по виготовленню каркасних основ автобусів. Верстати для нарізки труб каркаса, фосфатація труб, спеціальні пристосування і надійне зварювання, модернізований каркасний кондуктор — це основа надійності й довговічності виробів львівських майстрів.

У 1994 році на базі підприємства було створено Відкрите Акціонерне Товариство «Львівський автобусний завод», контрольний пакет акцій якого належав Фонду Держмайна України.

З 2001 року завод набуває статусу приватного підприємства з колективною формою власності.

У 2002 розпочався випуск чотирьох зовсім нових моделей автобусів: приміських та туристичних Лайнер -9, -10, -12, а також особливо великих міських ЛАЗ-А291; адаптовано до вимог ринку велику міську модель ЛАЗ-5252.

У серпні 2003 зі збірного цеху виїхав півтораповерховий туристичний ЛАЗ-5208 — перший автобус з сім'ї абсолютно нових моделей із назвою НеоЛАЗ. У травні 2004 були представлені дві наступні моделі з родини НеоЛАЗ: міський автобус з низьким рівнем підлоги ЛАЗ-А183 «Сіті» — і перонний автобус з низьким рівнем підлоги ЛАЗ-АХ183 «Аеропорт».

Модельний ряд автобусів обладнано двигунами Ярославського моторного заводу (Росія), німецької фірми "Deutz" та задніми мостами "Raba" (Угорщина).

7 червня 2006 року ЗАТ «Львівський автомобільний завод» (ЛАЗ) змінив назву на «Завод комунального транспорту».