ГоловнаАвто ► РАФ
знайти
+ Додати оголошення

РАФ

РАФ
 
Моделі:
2203    РАФ   

У 1949 р. на базі Ризького авторемонтного заводу № 2 (РАРЗ) був створений завод автобусних кузовів, який у 1955 р. перейменували в Ризький досвідчений автобусний завод, а його продукція отримала абревіатуру РАФ від повної назви заводу: Ризька Автобусна Фабрика. 

Перший власний 22-місний автобус РАФ-251 був створений на вантажному шасі ГАЗ-51.Также в 1957 році до відкриття Фестивалю молоді і студентів у Москві створено кілька автобусів РАФ-10 «Фестиваль», конструкція яких представляла собою творчу переробку перших серій VW Transporter . 20 листопада 1958 року Ризький завод автобусних кузовів приступив до серійного випуску мікроавтобуса РАФ-10 «Фестиваль», але вже в наступному році їх випуск був припинений. 

З 1958 р. завод став випускати мікроавтобуси РАФ-977 «Латвія» (серійно - з 1959 р.), створені вже на агрегатах легкового автомобіля ГАЗ-21 «Волга». В подальшому вони пропонувалися в спеціалізованих, вантажопасажирських і вантажних виконаннях. Перша партія 1-тонних фургонів РАФ-977К була виготовлена ще в 1962 р. на шасі модернизированного мікроавтобуса 977Д. Обмежені виробничі потужності Рафал не дозволили тоді розгорнути їх серійне виробництво, і незабаром модель передали на ЕрАЗ. 

У 1976 р. в місті Елгава під Ригою був введений в дію новий завод, розрахований на виробництво 17 тис. автомобілів на рік. Тут почалося виробництво 11-місцевих мікроавтобусів РАФ 2203 «Латвія» на агрегатах ГАЗ-24 «Волга». На його базі випускалося безліч модифікацій, а фінська компанія Tamro створила реанімаційних автомобіль. У 1980-ті роки на ВДНГ у Москві працювали екскурсійні автопоїзда на базі РАФ-2203. 

На початок 1990-х випускається в Елгаве мікроавтобус РАФ-2203 Латвія неабияк застарів, і завод готував заміну. Спочатку передбачалося запустити нову модель Роксана, класичної компонування, спроектовану за участю англійської дизайнерської фірми IAD. Але далі макетного зразка справа не пішла. Така ж доля очікувала і наступну розробку, передньопривідний мікроавтобус Стиль. З розвалом СРСР завод опинився в скрутному становищі, так як сотні суміжників виявилися розкидані по різних країнах. 

Випуск продукції постійно падав, і в 1997 р. виробництво зупинилося остаточно. Останніми моделями РАФа були 13-місна модифікація популярної колись «маршрутки» - РАФ-22039 і автомобіль-катафалк для перевезення гробів на базі малотоннажної вантажівки РАФ-3311 з дворядною кабіною. Машина була зроблена за замовленням столичної Станції швидкої та невідкладної медичної допомоги. За іронією долі такої автомобіль став останнім і в історії самого заводу. Завод припинив своє існування в 1998 році.