ГоловнаНовини ► Путін: в Україні практично кожен розмовляє російською
знайти

Путін: в Україні практично кожен розмовляє російською

Путін: в Україні практично кожен розмовляє російськоюГлава російського уряду заявив, що "на Україні 17 млн тільки офіційно по перепису населення пишуться росіянами, і кожен, напевно, практично говорить російською".

Прем'єр-міністр РФ Володимир Путін стверджує, що в Україні мешкає 17 мільонів росіян і практично кожен розмовляє російською мовою.

Про це він заявив, пояснюючи з яких міркувань Москва надала Києву знижку на природний газ в обмін на базування свого флоту в Севастополі.

"Перше міркування - питання стратегічного характеру. ВМФ Росії традиційно є присутнім у Криму і Севастополі. І ми вважаємо, що Російська Федерація зацікавлена у своїй присутності там ще на достатній час", - сказав прем'єр.

По-друге, зазначив Путін, "це зміцнює довіру між двома державами". Він заявив, що "на Україні 17 млн тільки офіційно по перепису населення пишуться росіянами, і кожен, напевно, практично говорить російською". "Тому підтримувати такий рівень довірчості наших стосунків міждержавних, включаючи військовий компонент, дуже важливо", - пояснив глава російського уряду.

"Третє - це до певної міри підтримка України. Тому що ось ці три-чотири мільярди на рік, які Україна недоплачує Росії і які недоотримує російський бюджет, - це наш вклад на підтримку економіки дружньої нам держави. Ми вважаємо, що це вклад у майбутнє. У майбутнє російсько-українських відносин", - заявив Путін.

Крім того, глава російського уряду вважає, що Росія платить Україні за розміщення в Криму Чорноморського флоту РФ занадто високу ціну.

"Ми продаємо Україні газ за європейською формулою ціни. А зараз ще зробили знижку - від європейської формули скинули сто доларів. Ну, куди ще? І так досить", - заявив прем'єр-міністр РФ.

Путін підкреслив, що це компенсація за розміщення в Криму Чорноморського флоту Росії. При цьому він заявив, що кілька мільярдів на рік, які в результаті втратить Росія, - "це занадто дорога ціна".

Новину додано у вівторок, 31 серпня 2010 року, о 11:16, показати всі новини за вівторок, 31 серпня 2010 року
Категорія "політика", показати всі новини категорії "політика"
Географія: Україна, показати всі Новини України
Тема: "Нові україно-російські відносини", показати всі новини по темі "Нові україно-російські відносини"

Ще новини по темі: