Літературна академія у Луцьку стала замовлянням до Бога
Лише Волинська державна обласна універсальна бібліотека імені Олени Пчілки спромоглася вшанувати (з нагоди 70-літнього ювілею) визначного краянина Миколу Жулинського – академіка, президента Міжнародного громадського об’єднання «Волинське братство», голову Наглядової ради Волинського національного університету імені Лесі Українки. У головній книгозбірні краю відбулася літературна академія «Слово і доля Миколи Жулинського». Повідомляє «Волинська правда».
Згадувану імпрезу (автор сценарію та режисер Ірина Пантолік) вели Іванна Волох та Валентина Ткачук – завідувач і провідний бібліотекар відділу міського абонементу. А своєрідним заспівом до невимушеного діалогу стало щире слово Ірини Констанкевич – проректора навчально-виховної роботи ВНУ імені Лесі Українки. Ніна Горик, голова Волинської обласної організації НСПУ, свій виступ завершила зізнанням: «Наша розмова – це замовляння до Бога, щоб Микола Григорович жив, жив, жив і творив для гордості і слави України, української літератури, українського літературознавства.
Під час академії прозвучали вірші заслуженого діяча мистецтв Петра Маха, присвячені Миколі Жулинському, – «У Новосілках церква – від Миколи», «Дума про врятованого батька».
Серед тих, хто поділився своїми роздумами про славетного земляка, – і заслужений працівник культури Марія Мах, і кандидат філологічних наук Віктор Яручик.
Під час літературної академії підкреслювалося, що Микола Жулинський – один із тих наших краян, які завше репрезентуватимуть світу Україну, її нездоланну життєдайну сутність. Саме він, тільки-но дихнулося вільніше під час горбачовського періоду, наче відчуваючи, що завтра може виявитися зовсім інший політичний клімат, встиг зробити те, що може характеризувати його перш, ніж навіть подвижницька праця в парламенті, на посадах віце-прем’єра, директора Інституту української літератури імені Тараса Шевченка, голови Шевченківського комітету, президента Волинського братства. Він повернув Україні імена її духовних подвижників, письменників, які за умов російсько-більшовицької імперії своїм словом і жертовним трагічним життям довели, що «не вмирає душа наша, не вмирає воля» (Тарас Шевченко). І це теж Подвиг, завдяки якому ім’я самого Миколи Жулинського назавше в історію буття нашого народу, що засвідчила його книга « Із забуття – в безсмертя», яка побачила світ уже знакового 1991-го, коли розпочався новий відлік у літописі України. Як і згодом інші книги, навіть самі назви яких промовисті: «Вірю в силу духа» (1999), «Подих трього тисячоліття» (2000), «Заявити про себе культурою» (2001), «Слово і доля» (2002, 2006), «Олег Ольжич і Олена Теліга» (2001), «Духовна спрага по втраченій батьківщині» (2002), «То твій, сину, батько!.. Українська душа – на Голгофі ХХ століття» (2005), Відстані» (2006), «Він знав, як много важить слово» (2008), «Моя Друга світова» (низка публікацій у газеті «Слово Просвіти» впродовж 2010 року). І ще один карб назавше засвідчує місію Миколи Жулинського: передовсім завдяки йому (ідея, сприяння, конкретна праця) вдалося відродити найперший український вищий навчальний заклад – Острозьку академію.
Учасника академії «Слово і доля Миколи Жулинського», зауважували, що, зважаючи на нинішні політичні реалії в Україні, він, «розіп’ятий на хресті політики» (так характеризував Володимира Винниченка), мусить перейняти довгожительську естафету від свого батька. Адже Микола Жулинський – з тих, хто, процитую Івана Франка, знає , «як много важить слово», для кого слово, доля, України – в одному синонімічному ряду.
Категорія "події", показати всі новини категорії "події"
Географія: Волинь, показати всі Волинські новини
Тема: "Новини Луцька та Волині", показати всі новини по темі "Новини Луцька та Волині"
Ще новини по темі:
У трьох райцентрах Волині будуть зони для їзди на велосипеді (02.08.2012 8:53)
31 липня у Луцьку Волинський Інститут Права презентував проект, що передбачає створення Концепцій розвитку велосипедної інфраструктури у трьох районних центрах Волинської області: Ковелі, Нововолинську та Рожищі.Луцькі активісти просять вирішити проблему утилізації приладів із вмістом ртуті (26.07.2012 8:32)
Громадськість Луцька просить створити мережу пунктів прийому цих приладів та зобов’язати магазини, які їх продають, приймати використані лампи та батарейки для подальшої утилізації без пред’явлення фіскального чеку.У Нововолинську комунальники кажуть про найнижчі тарифи на Волині (20.09.2011 17:18)
У місті шахтарів керівника комунальних підприємств закликають населення вчасно розраховуватися за надані послуги, – про це інтернет-видання «Волинська правда» повідомили у Нововолинському МВК.Пиза очолив волинський «Фронт Змін» (20.09.2011 16:47)
Луцький депутат Олександр Пиза виконує обов’язки голови обласного осередку «Фронту Змін», – інформує інтернет-видання «Волинська правда».На «Ягодині» затримали партію кондиціонерів (20.09.2011 15:31)
На автомобільному пункті пропуску через державний кордон «Ягодин» 19 вересня спеціалісти Державної екологічної інспекції у Волинській області не допустили ввезення на територію України установок для кондиціювання повітря. Про це інтернет-видання «Волинська правда» повідомили у Держекоінспекції Волині.
Шоу-рум професійного обладнання Кухарт

