ГоловнаНовини ► За «Волинський текст» удостоєна міжнародної премії імені Миколи Гоголя
знайти

За «Волинський текст» удостоєна міжнародної премії імені Миколи Гоголя

Згідно з ухвалою журі Міжнародної премії імені Микола Гоголя, оголошено імена шести цьогорічних лауреатів. Серед них – і Луїза Оляндер, доктор філології, професор Волинського національного університету імені Лесі Українки. Повідомляє «Волинська правда».

Письменник і літературознавець Сергій Дзюба зазначив для «ВП», що спершу (з 1998 року) ця премія за особливі досягнення в розвитку української художньої літератури, літературознавства, у пропаганді української книговидавничої справи називалася «Тріумф». Її, за співучасті міжнародних організацій та за сприяння Національної спілки письменників України, заснував Чернігівський медіа-клуб. Серед лауреатів – такі визначні постаті, як Іван Кошелівець, Анна-Галя Горбач, Михайло Слабошпицький, Світлана Короненко, Іван Яцканин… У числі тих, хто удостоєний «Тріумфу», – і письменники, чиї долі пов’язані з історичною Волинню: Василь Слапчук, Петро Коробчук, Іван Корсак, Микола Мартинюк, Ігор Павлюк, Петро Кралюк. З 2008-го, зважаючи на те, що в Принесенні певний час жив і працював геніальний автор «Траса Бульби» та «Вечорів на хуторі поблизу Диканьки», змінено назву – тепер це міжнародна премія імені Миколи Гоголя.

Цьогорічним лауреатом стала доктор філології, професор ВНУ імені Лесі Українки Луїза Оляндер за монографію «Волинський текст в українській і польській літературах ХІХ – ХХ століть». Їй компанію склали професор університету імені Джона Монаша (Австралія), Марко Павлишин та професор Ягеллонського університету (Польща) та Острозької академії Ярослав Поліщук: відповідно за літературознавчі розвідки «Ольга Кобилянська. Прочитання» та «І ката, і героя він любив…Михайло Коцюбинський. Літературний портрет». Як сказав для «ВП» Сергій Дзюба, лауреатами міжнародної премії імені Миколи Гоголя за 2010 рік стали також поет Микола Тютюнник з Луганської області (за роман у віршах «Маруся Богуславка») та чернігівчани Віктор Танко й Олександр Шкурат (за розвиток вітчизняного книговидавництва та благодійну діяльність).

«ВП» щиро вітає із заслуженою відзнакою Луїзу Костянтинівну Оляндер, подвижника на ниві духовності й літературознавства, завідувачку кафедри польської філології ВНУ, почесного академіка Академії вищої школи, автора ідеї та упорядника тритомника «Роде наш красний. Волинь у долях краян і людських документах».

Новину додано у п'ятницю, 17 вересня 2010 року, о 16:57, показати всі новини за п'ятницю, 17 вересня 2010 року
Категорія "події", показати всі новини категорії "події"
Географія: Волинь, показати всі Волинські новини
Тема: "Новини Луцька та Волині", показати всі новини по темі "Новини Луцька та Волині"

Ще новини по темі: