ГоловнаНовини ► Ікони, намальовані львівськими студентами, представили луцькій публіці (ФОТО)
знайти

Ікони, намальовані львівськими студентами, представили луцькій публіці (ФОТО)

У художній галереї мистецтв, що у Луцьку, відкрилася виставка ікон від студентів кафедри сакрального мистецтва Львівської академії мистецтв, – інформує інтернет-видання «Волинська правда».

Про те, що продовженням даної виставки стане виставлення у галереї творчих робіт групи художників повідомив Голова Волинської обласної організації Національної спілки художників України Володимир Марчук.

«Мені дуже приємно, що напередодні таких урочистих, весняних свят, які наближаються, ми маємо можливість відкрити цю виставку у ваших стінах, – звернувся до гостей виставки завідувач кафедри сакрального мистецтва Львівської національної академії мистецтв Роман Василик. – Тут ми маємо експоновані роботи, які існують протягом 15 років існування кафедри. Ми свідомо виставили різнопланові роботи – не тільки іконопис, але й підготовчі».

За словами львівського освітянина, творячи мистецтво сакрального змісту, художнику треба думати, що «твій твір має бути для людей» – від молодих до найстарших. «Коли починала існувати кафедра, ми поставили собі за мету відроджувати іконопис, тому що ми пережили всім разом і «безбожницьку систему». Нам прийшлося відроджувати те, що було до нас напрацьоване тисячоліттями – і Галицько-Волинський іконопис 14-15 століття, класичний іконопис», – продовжив професор Львівської академії мистецтв.

«Я маю сказати величезний секрет художникам, які пишуть святі ікони, – вони пишуть свою душу», – звернувся до присутніх керуючий Волинською єпархією митрополит Луцький і Волинський Ніфонт. Священнослужитель звернув увагу на ікону Софії. «Ця ікона – це така глибина, якої ніхто не може збагнути…Це чистота, святість», – продовжив Ніфонт, сказавши про значення релігійної філософії в іконописі.

Своє захоплення побаченим висловила і присутня на виставці народний художник України Тетяна Галькун. Художниця поділися з гостями виставки і цікавою новиною: у Волинському національному університеті побутує ідея відкриття факультету сакрального мистецтва.

Новину додано у четверг, 21 квітня 2011 року, о 10:21, показати всі новини за четверг, 21 квітня 2011 року
Категорія "події", показати всі новини категорії "події"
Географія: Волинь, показати всі Волинські новини
Тема: "Новини Луцька та Волині", показати всі новини по темі "Новини Луцька та Волині"

Ще новини по темі: