ГоловнаНовини ► Кордон України - нова ціна знижки на газ
знайти

Кордон України - нова ціна знижки на газ

Кордон України - нова ціна знижки на газМайже 16 років Україна і Росія вели запеклі дискусії щодо того, як слід провести кордон в Чорному морі. І вже сьогодні цей територіальний спір може бути вирішено.

Слідкую останнім часом за переговорами Януковича з Путіним. Тимошенко посадили за надто високу ціну, а Янукович вирішив поступитися кордонами.

За неофіційною інформацією, в тексті документа закріплена буде російська версія делімітації кордонів. А саме: на українській території залишиться острів Тузла і судноплавний Керч-Єнікальський канал. При цьому дві країни будуть спільно його використовувати.

Наша позиція в територіальній суперечці досі полягала у збереженні кордонів, які були встановлені ще при колишньому Радянському Союзі.

- У документі, який, можливо, підпишуть президенти, закріплений "російський" варіант делімітації кордонів. Наша позиція була - прирівняти адміністративні кордони, які були між Україною і Росією, як республік у складі колишнього СРСР, до державних кордонів двох незалежних держав. При такому підході Україна отримувала б і в Азовському морі, і в Керченській протоці більшу частину територій, - пояснив Павло Рудяков.

Крім того, в договорі розділена нафтогазоносна площа Палласа в Чорному морі. Розвідка та видобуток вуглеводнів на цій території будуть також спільні.

За оцінками колишнього міністра навколишнього природного середовища Георгія Філіпчука, мінімальний обсяг запасів природного газу на цій площі становить близько 75 млрд куб. м. Це півторарічне споживання Україною природного газу.

Експерт відзначає, що спільне використання Керч-Енальского каналу може привести до багатьох спірних ситуацій: починаючи від вилову риби і закінчуючи встановленням тарифів за проходження іноземних суден по ньому.

ЗНИЖКА НА ГАЗ І КВИТОК В ЄС

Підписання угоди про розмежування Керченської протоки по "російською схемою" може відобразитися, на думку експертів, на формуванні ціни на газ для України. Натомість на спільне користування площею Палласа в Чорному морі ми можемо отримати знижку на блакитне паливо.

- Йдучи на поступки Росії при підписанні угоди про делімітацію кордонів у Чорному морі, українська влада має намір отримати знижку на російський газ. При правильному веденні переговорів ми можемо вийти переможцями в цій конфліктній ситуації, - вважає глава ради директорів Інституту політичних та соціологічних досліджень Володимир Бондаренко.

Тим часом рішення територіальних суперечок з Росією важливо для Україні і в плані нашої подальшої євроінтеграції. Як зазначає Павло Рудяков, офіційний Брюссель країнам-претендентам в ЄС ставить умову - вирішити існуючі прикордонні суперечки з сусідніми державами. Тобто, поки Україні буде мати територіальні суперечності з Росією, дорога в ЄС закрита.

Нагадаю заяву Кучми: Україні не світить вступ в Евросоюз ще 50 років.

Новину додано у четверг, 12 липня 2012 року, о 10:08, показати всі новини за четверг, 12 липня 2012 року
Категорія "економіка", показати всі новини категорії "економіка"
Географія: Україна, показати всі Новини України
Тема: "Ціна на газ", показати всі новини по темі "Ціна на газ"

Ще новини по темі: