ГоловнаНовини ► Луцькі активісти просять вирішити проблему утилізації приладів із вмістом ртуті
знайти

Луцькі активісти просять вирішити проблему утилізації приладів із вмістом ртуті

Громадськість Луцька просить створити мережу пунктів прийому цих приладів та зобов’язати магазини, які їх продають, приймати використані лампи та батарейки для подальшої утилізації без пред’явлення фіскального чеку.

Громадськість міста Луцька написала звернення до депутатів міської ради, в якому просить високопосадовців вжити необхідні, на думку мешканців міста, міри, аби попередити катастрофу, яку можуть спричинити використані прилади із вмістом ртуті.

На розгляд депутатів також надали ряд пропозицій відносно того як можна налагодити ефективний механізм збору люмінесцентних ламп і пальчикових батарейок та як забезпечити економічну складову цього процесу, тобто створити такі умови, аби бізнесу було вигідно брати участь у зборі ртутовмітких приладів.

На законодавчому рівні питання утилізації ртутовмістких відходів також досі не врегульовано. Тож Луцькі активісти вже готують звернення до депутатів Верховної Ради щодо внесення змін до законодавства України, які допоможуть налагодити справді дієву схему утилізації небезпечних відходів.

Питання збору та утилізації використаних ртутовмістких приборів у Луцьку підняли реалізатори проекту «Місто без ртуті». Проект став одним із переможців конкурсу «Мікрогрантова підтримка адвокаційних громадських ініціатив», який проводила Асоціація підтримки та розвитку ОСББ та ОСН за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

За даними екологів, обсяги твердих побутових відходів щодня збільшуються на 4 мільйони кубометрів. В Україні таких відходів близько 60 мільйонів кубометрів. Люди самі створюють для себе «ртутну могилу», та в їх нема іншого виходу, так як окрім як в смітник діти використані ртутовмісткі прилади більше нікуди.

Проблема переробки побутових приладів із вмістом ртуті, зокрема люмінесцентних ламп, потребує нагального вирішення не тільки у Луцьку, а й у всій Україні, адже вони активно використовуються, оскільки економлять електроенергію, а, відповідно, й кошти населення.

У деяких містах України вже діють пункти прийому ртутовмістких приладів (Хмельницький, Тернопіль Кам’янець-Подільський), проте переробляти їх практично ніде – у Європі є всього три заводи, які мають потужності для переробки батарейок: у Німеччині, у Франції і в Україні – Львівське державне підприємство «Аргентум».

Новину додано у четверг, 26 липня 2012 року, о 08:32, показати всі новини за четверг, 26 липня 2012 року
Категорія "події", показати всі новини категорії "події"
Географія: Волинь, показати всі Волинські новини
Тема: "Новини Луцька та Волині", показати всі новини по темі "Новини Луцька та Волині"

Ще новини по темі: