ГоловнаНовини ► Вперше на Волині село розвиватимуть відповідно до стратегічного плану
знайти

Вперше на Волині село розвиватимуть відповідно до стратегічного плану

21 вересня 2012 року о 15:00 у будинку культури с. Козин Рожищенського району відбудеться круглий стіл на тему «Від спільних дій до успіху громад». Головна мета круглого столу – показати сільським громадам їхній потенціал, а також можливості для соціально-економічного розвитку села.

Захід організовує в межах проекту під однойменною назвою Волинський Інститут Підтримки та розвитку Громадських Ініціатив за підтримки Благодійного фонду «Європейський вектор».

Стратегічне планування розвитку сільських громад вже не новинка в Україні, але на Волині, нажаль, ще немає прецедентів впровадження стратегічних планів соціально-економічного розвитку сільської місцевості. Рожищенський район стане першим у Волинській області, де за участі сільських громад будуть використовувати надбання історії та культури, місцевий колорит, підприємливі ідеї жителів, а також вигідне географічне розташування (неподалік від обласного центру) для підняття сіл та їхніх громад на якісно новий щабель економічного та соціального розвитку.

Пілотними населеними пунктами, в яких планується закласти основи для новітнього розвитку села у культурному та економічному плані стануть села Рудка-Козинська, Переспа, Любче та Козин Рожищенського району Волинської області. У цих селах реалізатори проекту «Від спільних дій до успіху громад» хочуть запустити процес стратегічного планування та залучити місцеві громади до розробки та впровадження стратегічних планів розвитку сільських громад.

В час, коли середній вік сільських жителів стрімко зменшується, молодь масово мігрує до міст, а села практично «вимирають», важливо розвивати села, використовувати ті ресурси, які у них є, мотивувати жителів сільської місцевості до активних дій заради свого ж власного блага. Відтак, проект «Від спільних дій до успіху громад» допоможе створити передумови для впровадження інновацій у роботу закладів культури, виявити потреби та потенціал позитивних змін у громаді; допоможе активізувати громадськість, сформувати команду місцевих активістів, підготувати лідерів громади до розробки та реалізації програм, проектів та мобілізаційних кампаній.

Обговорити механізм спільних дій запрошено голів вищезазначених сіл, директорів будинків культури, директорів шкіл, представників місцевих сільських громад, соціальних служб та центру зайнятості, народних умільців, та настоятелів церков.

В результаті круглого столу буде визначено основні напрямки, в яких розвиватимуться залучені села та створено ключові засади для планомірного підйому Волинського села.

Новину додано у середу, 19 вересня 2012 року, о 08:25, показати всі новини за середу, 19 вересня 2012 року
Категорія "події", показати всі новини категорії "події"
Географія: Волинь, показати всі Волинські новини
Тема: "Економіка", показати всі новини по темі "Економіка"

Ще новини по темі:

 • Цены на железную руду в 2014 году

  Цены на железную руду в 2014 году (05.03.2014 14:21)

  Vale не прогнозирует снижение стоимости железной руды
 • Янукович почне вирішувати проблеми українського села?

  Янукович почне вирішувати проблеми українського села? (18.09.2012 16:00)

  Як відомо, в українських селян та і взагалі в українського села – чимало проблем. Вирішити їх напередодні виборів вирішили у президентській команді. Серед найбільш популярних – це відтік сільських жителів, які не бачать перспективи, проживаючи у рідних населених пунктах, а поєднують своє благополуччя та майбутнє життя лише з урбанізованим містом.
 • Австралія хоче інвестувати у розбудову інфраструктури Львівщини (12.08.2010 20:37)

  Голова Львівської ОДА Василь Горбаль зустрівся із Надзвичайним та Повноважним Послом Австралії в Австрійській Республіці та Україні (за сумісництвом) Майклом Поттсом.
 • На Львівщині зібрано близько 80% зернових (12.08.2010 20:22)

  На Львівщині зібрано 78,8% зернових і понад 75% ранніх зернових. Про це 12 серпня під час прес-конференції повідомив заступник голови львівської облдержадміністрації Ярослав Панюра.
 • На Прикарпатті 119 тис. грн витратять на гранти громадських ініціатив (12.08.2010 20:18)

  Асоціація економічного розвитку Івано-Франківщини спільно з Головним управлінням з питань туризму, євроінтеграції, зовнішніх зв’язків та інвестицій облдержадміністрації оголосили конкурс на отримання мікрогрантів в межах проекту «Сприяння громадським ініціативам у вирішенні конкретних проблем громад Івано-Франківської області шляхом надання мікрогрантів».