ГоловнаНовини ► Сенат Америки закликав звільнити Юлію Тимошенко
знайти

Сенат Америки закликав звільнити Юлію Тимошенко

Сенат Америки закликав звільнити  Юлію Тимошенко22 вересня Сенат США прийняв рішення, що закликає звільнити бувшого прем’єра України Юлію Тимошенко, яка відбуває в даний час тюремне покарання за укладення газових контрактів. Про це йдеться на офіційному сайті Демократичної партії в Сенаті США.

Згідно з документом, тюремне покарання Тимошенко ставить під велику загрозу відносини Америки і України. Автори резолюції хочуть, щоб Держдепартамент розглянув можливість введення заборони на в'їзд в США коло осіб, які причетні до судового процесу над Тимошенко. Сенат прийняв резолюцію, в якій закликає звільнити Ю.Тимошенко та інших політичних в'язнів.

Сенатор-республіканець Джеймс Інхоуф став автором цього документу. Два дня раніше резолюція була схвалена комітетом Сенату з міжнародних відносин.

Сама резолюція має рекомендаційний характер, як відзначає ІТАР-ТАРС, і малоймовірно, що адміністрація президента Америки і Держдепартамент візьмуть її до виконання.

Юлія Тимошенко заарештована у 2011 році. Її звинуватили в перевищенні посадових повноважень при укладенні газових контрактів з Росією, які, за версією обвинувачення, були підписані на невигідних для України умовах. У жовтні 2011 року суд засудив екс-прем'єра до 7 років ув’язнення. Згідно з рішенням суду , Юлія Тимошенко відбуває покарання у жіночій колонії в Харкові. Колишньому прем’єру присудили сім років позбавлення волі і штраф у розмірі понад 1,5 млрд грн за перевищення своїх повноважень при підписанні контрактів з РФ у 2009 році..

Як відомо, суд також має справу, яка стосується діяльності концерну ЄЕСУ. Повна сума збитків, завданих державі, незаконними вчинками політика, відповідно з документами справи Тимошенко, нараховує декілька десятків мільйонів грн. Вчиненню цих дій передувало неповернення в Україну виручки в валютному еквіваленті від експорту металу ЄЕСУ в сумі близько 160 млн доларів.

Крім того, Тимошенко обвинувачується в тому, що, коли вона була президентом і фактичним власником корпорації Єдині енергетичні системи України, вона за змовою з колишнім прем'єр-міністром Лазаренком вчинила замах на розтрату коштів державного бюджету держави в особливо великих розмірах шляхом покладання на КМУ зобов'язань концерну Єдині енергетичні системи України перед Міністерством оборони Російської Федерації на суму близько 405 500 000 доларів і організувала ухилення від сплати податків.

Новину додано у понеділок, 24 вересня 2012 року, о 22:53, показати всі новини за понеділок, 24 вересня 2012 року
Категорія "події", показати всі новини категорії "події"
Географія: Світ, показати всі Новини Світу
Тема: "Справа Тимошенко", показати всі новини по темі "Справа Тимошенко"

Ще новини по темі: