ГоловнаНовини ► В Одесі розіп'яли Висоцького
знайти

В Одесі розіп'яли Висоцького

В Одесі розіп'яли ВисоцькогоДвадцять дев’ятого вересня на Французькому бульварі в Одесі встановили пам'ятник геніальному співакові та артистові Володимиру Висоцькому. Сайт Думская.net передає, що урочисте відкриття монумента було заплановане саме на 29 вересня. Український бізнесмен і політик Ігор Марков відкрив пам'ятник відомому композиторові.

Нагадаємо вам, що затверджений проект пам'ятника викликав шалену бурю обурення серед жителів Одеси. Хоча депутат Ігор Марков зрозумів ці протести, як підступи своїх політичних візаві, в результаті чого «жах», який створив одеський скульптор Олександр Князик, таки став реальністю. Сам автор пам'ятника говорить, що був конкурс, на якому саме його макет визнали кращим.

Рік тому виконавчий комітет Одеської міської ради схвалив рішення про проведення конкурсу на кращий проект пам'ятника артистові. Очолив журі Одеський міський голова Олексій Костусєв. Переможною визнали роботу скульптора Олександра Князика, архітекторів Володимира Глазиріна та Олександра Чернова. Однак , зазначимо, що сам ескіз відрізняється від вже готового монумента. По-перше, змінені вітрила за спиною - тепер це більш цілісні обсяги з прорізами у вигляді строчок віршів, змінено пропорції, змінено емоційний настрій композиції, тому що ескіз - це схематичний намір. Він створюється для журі, щоб зрозуміти сутність твору.

Душу,як каже сам автор, він розкрив в закінченому творі. Майстер зізнається, що задоволений результатом, це саме той образ Висоцького, який він представляв. Олександру Князику не хотілося робити, як раніше- бронзового Висоцького з гітарою у руках. Тому що для скульптора Висоцький - емоційна особистість, яка страждала за усіх, як Христос. Тому в пам'ятнику є прямий натяк на розп'яття на хресті. Автор додав, що це було характерний театральний жестом актора. Висоцький – доволі складна особистість, вважає скульптор.

На відкритті монументу, щоб надати заходові помпезності, депутат Марков пішов шляхом запрошення відомих зірок. Всього на одну годину до Одеси приїхали актор Михайло Пореченков, який, до слова, забув прізвище самого Ігоря Маркова, а також син Володимира Висоцького Микита Висоцький, який, читаючи вірші відомого батька, забув текст. Також на урочистому відкритті був присутній мер Одеси Олексій Костусєв. Додамо, що не дивлячись на велику дружбу, яку підтримує Олексій Костусєв з Ігорем Марковим, до мікрофону його пустили тільки після губернатора Едуарда Матвійчука. Ранг є ранг. Також зазначимо, що рядових депутатів від Батьківщини до сцени не пустили, тому їм довелося знаходитися разом з одеситами за огорожею.

Новину додано у п'ятницю, 5 жовтня 2012 року, о 10:57, показати всі новини за п'ятницю, 5 жовтня 2012 року
Категорія "події", показати всі новини категорії "події"
Географія: Одещина, показати всі Новини Одеси
Тема: "Регіональні новини", показати всі новини по темі "Регіональні новини"

Ще новини по темі: