ГоловнаНовини ► Чи випустять Тимошенко на свята?
знайти

Чи випустять Тимошенко на свята?

Чи випустять Тимошенко на свята?Вже кілька тижнів Україна повниться чутками: незабаром буде свято і на вулиці Юлії Тимошенко.

Мовляв, якщо президент Віктор Янукович відпустив Юрія Луценка на Благовіщеня, то чому б не відпустити Тимошенко на Великдень?

"Віктор Федорович вже в такому віці, що йому вже пора замислюватися, що буде з його душею на тому світі. Гріхів вже нароблено багато. Може, на тому світі йому зарахується, якщо він її відпустить", - розмірковує в розмові з ТСН.ua представник "Батьківщини" Василь Кравчук.

Про помилування Тимошенко свого часу клопотали і представники різних церковних конфесій, і відомі жінки-депутати, і українські дипломати... Вчора цей список поповнили експерти-політологи. Але чи допоможе це VIP-ув'язненій? Судячи з усього, найближчим часом благої вісті Юлії Володимирівні очікувати не варто. По-перше, це буде дивно виглядати. Янукович сам не раз казав, що подумає над помилуванням Тимошенко, коли завершаться всі судові процеси. А вони, як відомо, в самому розпалі. Скоріш за все, Тимошенко доведеться пройти через ряд юридичних процедур, через які свого часу проходив  і Юрій Луценко. І тоді, можливо, президент зробить якісь кроки.

По-друге, самі регіонали чітко і прямо заявляють, що до нинішнього Великодня це буде зробити нереально.

"Я вірю, що перед якимось Великоднем прийде той день, коли прийде радісна звістка для Тимошенко. Але цей час ще не прийшов", - зазначила днями Ганна Герман.

Коли ж все-таки цей час прийде? Політолог Віктор Небоженко не виключає, що це може відбутися через рік. "Віктор Федорович людина мужня, але повільна. У нього потенціал помилування накопичується протягом року. Ось він Луценка звільнив, тепер йому потрібно накопичити потенціал...", - каже експерт.

Політолог Кость Бондаренко зробив більш конкретний прогноз. На його думку, визволення Тимошенко може відбутися в кінці жовтня або на початку листопада нинішнього 2013 року. "З одного боку я думаю, що не раніше, ніж пройдуть вибори в Німеччині, і, відповідно, за пару днів перед самітом східного партнерства. Це найзручніший час, щоб використовувати козир Тимошенко у зовнішньополітичних іграх", - переконаний політолог.

Його колега Михайло Погребинський також вважає, що помилування може бути напередодні Вільнюського саміту. "Я думаю, що ніщо не заважає дуже швидко закінчити всі ці судові процеси. Але для цього потрібно кооперативне співробітництво. Не тільки влада, але й сама Тимошенко повинна взяти в цьому участь. І після цього президент може отримати формальну підставу її помилувати", - зазначив Погребинський. І лише політолог Володимир Фесенко не поділяє оптимізму своїх колег. На його думку, звільнення Тимошенко можливе лише після президентських виборів 2015 року. Хто б на них не переміг.

"Зрозуміло, що якщо перемагає представник опозиції, то він буде зобов'язаний це зробити. Якщо переможе Янукович, то йому треба буде відновити більш-менш нормальні відносини із Заходом. Кращого способу, ніж звільнення Тимошенко, не буде", - каже експерт. Водночас Фесенко вважає, що підписання угоду з Євросоюзом не є критичним для Януковича. "Навіть якщо Янукович не підпише угоду ЄС, ніякої трагедії для нього у зв'язку з цим не трапиться. Для нього головна мета - 2015 рік. Я допускаю варіант відправлення її за кордон на лікування, але такого помилування як з Луценком не варто очікувати", - вважає Фесенко. Тим часом Юрій Луценко вже розпланував своє лікування. У четвер поїде до Польщі лікувати вухо. А потім - до Австрії лікувати печінку.

Політична діяльність поки відкладена на невизначений час. "Він зараз дистанціювався від політики. По-перше, йому необхідно підлікуватися.

По-друге, Луценко, наскільки я знаю, критично ставиться до цієї "революції за графіком". Тому він самоусунувся", - зазначає Кость Бондаренко. "Луценко сидів у в'язниці. Йому просто треба відпочити, - вторить йому Віктор Небоженко. - Це якщо Тимошенко вийде з в'язниці, то вона тут же зробить Нюрнберг-2 для Януковича..."

Олена ЯХНО

Джерело - tsn.ua

Новину додано у вівторок, 23 квітня 2013 року, о 10:50, показати всі новини за вівторок, 23 квітня 2013 року
Категорія "політика", показати всі новини категорії "політика"
Географія: Україна, показати всі Новини України
Тема: "Справа Тимошенко", показати всі новини по темі "Справа Тимошенко"

Ще новини по темі:

 • Що зробив Луценко за місяць волі?

  Що зробив Луценко за місяць волі? (07.05.2013 12:31)

  Сьогодні виповнюється місяць, як екс-глава МВС Юрій Луценко вийшов з в'язниці. Експерти вважають, що екс-міністр ніяк не вплинув на політичну ситуацію в країні, зате привніс сподівання на помилування Тимошенко.
 • Кличко закликає Вільяма Бернса покарати Януковича

  Кличко закликає Вільяма Бернса покарати Януковича (14.03.2013 11:39)

  Кличко в США закликав ввести санкції проти Януковича та його чиновників.
 • Юлія Тимошенко в претендентах на Нобелівську премію

  Юлія Тимошенко в претендентах на Нобелівську премію (11.10.2012 11:26)

  Екс український прем'єр Юлія Володимирівна Тимошенко, яка на даний момент перебуває покарання у Качанівській жіночій виправній колонії № 54, що у місті Харків, має напрочуд відмінні шанси отримати Нобелівську премію Миру вже в наступну п'ятницю дванадцятого жовтня.
 • Українські лікарі будуть скаржитися німецьким на Тимошенко

  Українські лікарі будуть скаржитися німецьким на Тимошенко (05.10.2012 11:02)

  Через тиждень наші лікарі чекають на візит своїх німецьких колег, з якими вони планують обговорити ситуацію, що склалася навколо спільного оздоровлення колишнього українського прем'єра Юлії Володимирівни Тимошенко.
 • Юлія Володимирівна лягла на бетон

  Юлія Володимирівна лягла на бетон (05.10.2012 10:24)

  Як стало відомо інтернет-виданню «Українська правда», бувший прем'єр-міністр Юля Тимошенко лягла на холодну підлогу перед своєю палатою в Центральній Лікарні Укрзалізниці в місті Харків. Це було зроблено в знак протесту проти недопуску до неї учасників Об'єднаної опозиції.