ГоловнаНовини ► Що зробив Луценко за місяць волі?
знайти

Що зробив Луценко за місяць волі?

Що зробив Луценко за місяць волі?Сьогодні виповнюється місяць, як екс-глава МВС Юрій Луценко вийшов з в'язниці. Експерти вважають, що екс-міністр ніяк не вплинув на політичну ситуацію в країні, зате привніс сподівання на помилування Тимошенко.

 

За місяць Луценко встиг зробити кілька заяв, що йдуть врозріз з позицією лідерів Об'єднаної опозиції. Наприклад, заявив, що опозиція дає втягнути себе в інтриги влади та що блокування роботи Ради - не вихід.

«Я не буду четвертим лідером опозиції», - запевнив також Луценко. Він уже анонсував свій проект Третя республіка і зібрався координувати його з Польщі. Однак судимість в найближчі роки не дозволить йому брати участь у виборах.

«Луценко претендує на те, щоб стати регулятором ситуації в опозиції: він буде висвітлювати дії опозиції, буде таким собі авторитетом, який зможе її спрямувати. Але поки він ним не став в силу об'єктивних причин: це стан здоров'я і судимість. Луценко буде збирати навколо себе людей, які в силу тих чи інших причин залишаться за бортом політжиття», - вважає політолог Кость Бондаренко.

Він також зазначив, що брати участь у виборах Луценко зможе не раніше 2023, тоді йому виповниться 58 років. Раніше погасити судимість можна тільки через суд.

У свою чергу політолог Михайло Погребинський вважає, що за цей місяць Луценка ніяк не вплинув на політситуацію в країні. «Хоча вважаю, що він міг вплинути на внутрішню ситуацію у Батьківщині, на ставлення до Яценюка, але цього не сталося. Мабуть, він прийняв рішення не робити різких рухів. Хоча у нього така роль: говорити, що опозиція робить недостатньо, і потрібно щось ще. Тому він і оголосив про створення Третьої республіки. Але він поки не вписався в реальне політичне життя і шукає своє місце. Успіхів поки ніяких я об'єктивно не бачу», - заявив Погребинський.

Як відзначає видання, відразу після указу президента 7 квітня про помилування Юрія Луценка на адресу Януковича почали надходити прохання про помилування Тимошенко.

«Опозиція каже, що у Луценка і Тимошенко однакова ситуація, але це не так, - вважає заступник голови фракції ПР Михайло Чечетов. - Луценко відбув половину терміну? Відбув. Тимошенко явно немає. Луценко повинен був виплатити збиток? Він його виплатив. Тимошенко навіть не почала виплачувати. У Луценка всі справи вже закриті? Всі. І ось там, де у Луценка одні плюси, у неї - одні мінуси. Так що поки її помилування неможливе».

У той же час Погребинський не згоден з регіоналом. «Я не думаю, що Янукович не може помилувати Тимошенко через якісь юридичні нюанси. Вважаю, що господар - пан. Але політичної волі у влади немає, а у випадку з Луценком - була». - Заявив політолог.

Як повідомлялося, рані екс-міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко в інтерв'ю Дзеркалу тижня заявив, що не має наміру балотуватися на посаду президента на наступних виборах.

Джерело - www.segodnya.ua

 

Новину додано у вівторок, 7 травня 2013 року, о 12:31, показати всі новини за вівторок, 7 травня 2013 року
Категорія "політика", показати всі новини категорії "політика"
Географія: Україна, показати всі Новини України
Тема: "Справа Тимошенко", показати всі новини по темі "Справа Тимошенко"

Ще новини по темі:

 • Чи випустять Тимошенко на свята?

  Чи випустять Тимошенко на свята? (23.04.2013 10:50)

  Вже кілька тижнів Україна повниться чутками: незабаром буде свято і на вулиці Юлії Тимошенко.
 • Кличко закликає Вільяма Бернса покарати Януковича

  Кличко закликає Вільяма Бернса покарати Януковича (14.03.2013 11:39)

  Кличко в США закликав ввести санкції проти Януковича та його чиновників.
 • Юлія Тимошенко в претендентах на Нобелівську премію

  Юлія Тимошенко в претендентах на Нобелівську премію (11.10.2012 11:26)

  Екс український прем'єр Юлія Володимирівна Тимошенко, яка на даний момент перебуває покарання у Качанівській жіночій виправній колонії № 54, що у місті Харків, має напрочуд відмінні шанси отримати Нобелівську премію Миру вже в наступну п'ятницю дванадцятого жовтня.
 • Українські лікарі будуть скаржитися німецьким на Тимошенко

  Українські лікарі будуть скаржитися німецьким на Тимошенко (05.10.2012 11:02)

  Через тиждень наші лікарі чекають на візит своїх німецьких колег, з якими вони планують обговорити ситуацію, що склалася навколо спільного оздоровлення колишнього українського прем'єра Юлії Володимирівни Тимошенко.
 • Юлія Володимирівна лягла на бетон

  Юлія Володимирівна лягла на бетон (05.10.2012 10:24)

  Як стало відомо інтернет-виданню «Українська правда», бувший прем'єр-міністр Юля Тимошенко лягла на холодну підлогу перед своєю палатою в Центральній Лікарні Укрзалізниці в місті Харків. Це було зроблено в знак протесту проти недопуску до неї учасників Об'єднаної опозиції.