ГоловнаНовини ► Чи підтримають луцькі депутати прагнення зробити місто чистішим?
знайти

Чи підтримають луцькі депутати прагнення зробити місто чистішим?

Чи підтримають  луцькі депутати прагнення зробити  місто чистішим?У Ківерцях міськрада зобов’язала підприємців встановлювати смітники, а в Луцьку хочуть створити інспекцію з благоустрою.

З березня нинішнього року луцькі активісти роблять активні кроки до покращення санітарного стану і встановлення смітників на зупинках громадського транспорту та поблизу  торгових точок у Луцьку. Діяльність проводиться за проектом «Зробимо крок до чистих вулиць».

У м. Ківерці, до прикладу, підприємства, установи, організацій, які знаходяться на території міста, зобов’язали до встановлення урн для сміття на прилеглих до них територіях. Відповідне рішення було прийняте Ківерцівською міською радою ще 18 червня 2013 року. Однак питання контролю за виконанням даного рішення залишається відкритим. Громадські активісти, які домоглися прийняття зазначеного документу завдяки реалізації проекту «Активізація місцевого населення задля підвищення благоустрою вулиць міста Ківерці», наразі розробляють механізми спільного контролю влади та громадськості.

Під час презентації  проекту «Зробимо крок до чистих вулиць»  у Луцьку учасники дійшли до єдиного  висновку — спочатку потрібно створити контролюючий орган, а тоді вже встановлювати  смітники. Так, за словами Катерини Шкльоди, керівника проекту, встановлення сміттєвих урн у Луцьку не буде результативним та ефективним, оскільки на рівні місцевого самоврядування немає структури, яка б безпосередньо відповідала за благоустрій.

Тоді ж, у травні 2013 року громадськими активістами спільно з представниками департаменту ЖКГ було прийнято рішення створити при Луцькій міській раді інспекцію з благоустрою, що матиме інспекторські та контролюючі повноваження у цій сфері. Такі інспекції діють у багатьох містах України (в Полтаві, Ужгороді, Вінниці, Одесі) та вже виправдали свою ефективність.

Тож наступним кроком до створення відповідного органу у  Луцьку стала розробка й обговорення  проекту рішення про створення  інспекції з благоустрою (по  контролю за благоустроєм та санітарним станом), яке було винесене на громадське обговорення.

Відповідно до положення, інспекція виконуватиме ряд завдань  для підвищення благоустрою міста, а саме: контроль за дотриманням  правил благоустрою міста Луцька, забезпечення чистоти та порядку в місті; сприяння розвитку та поліпшенню стану благоустрою міста Луцька; притягнення винних до відповідальності за порушення законодавства у сфері благоустрою міста Луцька; профілактика запобігання правопорушень в сфері благоустрою.

Остаточний варіант проекту рішення надіслали до департаменту ЖКГ Луцької міської ради, заступнику міського голови Ларисі Соколовській та безпосередньо меру Луцька – Миколі Романюку. Як зазначають реалізатори проекту, міський голова погодився із потребою в такій інспекції при департаменті ЖКГ, а також сподівають, що проекту рішення про її створення все таки буде винесено на найближчу сесію Луцької міської ради.

Якщо Луцькі депутати розділять думку громади й  затвердять дане рішення, то інспекція  з благоустрою буде створена з 2014 року. Громадські організації, в свою чергу, обіцяють контролювати діяльність цього органу і виконання покладених на нього функцій, а, зокрема, встановлення достатньої кількості сміттєвих урн у місті та виконання зобов'язань юридичних осіб щодо належного санітарного стану закріплених за ними територій згідно з Правилами благоустрою міста Луцька.

Досвід якого з міст у покращенні благоустрою буде ефективнішим покаже час, але той факт, що питання чистоти  Луцька та Ківерець піднімає саме громадськість, красномовно говорить, що наш менталітет крок за кроком наближається до менталітету небайдужого європейського суспільства.

А от чи будуть створені умови, близькі  до європейських стандартів, представниками влади для проявлення громадянської  свідомості у Волинських міста – вже зовсім інше питання.

Проекти «Зробимо крок до чистих вулиць» та «Активізація місцевого населення  задля підвищення благоустрою вулиць міста Ківерці» стали переможцями  конкурсу адвокаційних ініціатив, що проводився Волинським Інститутом Підтримки та розвитку Громадських Ініціатив за фінансового сприяння Міжнародного фонду «Відродження» в рамках програми «Громадянське суспільство та належне врядування».

Новину додано у четверг, 12 вересня 2013 року, о 11:30, показати всі новини за четверг, 12 вересня 2013 року
Категорія "події", показати всі новини категорії "події"
Географія: Волинь, показати всі Волинські новини
Тема: "Регіональні новини", показати всі новини по темі "Регіональні новини"

Ще новини по темі: