ГоловнаНовини ► Генконсульство Чехії у Львові втричі збільшило кількість "зелених карт"
знайти

Генконсульство Чехії у Львові втричі збільшило кількість "зелених карт"

Два місяці тому Генеральне консульство Чеської Республіки у Львові збільшило кількість місць на «зелені карти» - систему робочих віз для спеціальних професій - замість 5 віз на тиждень тепер видають 15.

Про це 14 травня у коментарі ZAXID.NET розповів Генеральний консул Чеської Республіки у Львові Давід Павліта.

За його словами, минулого року Генеральне консульство Чеської Республіки у Львові видало близько 25000 віз. З них 2/3 – це короткотермінові візи, а 1/3 – це довготермінові візи: "Однак минулого року візовий відділ був закритий впродовж 3 місяців, тож цього року ми сподіваємось видати близько 30000 віз", - зазначив Давід Павліта.

За його словами, минулого року у видачі віз було відмовлено 10% громадян, котрі звертались до консульства, цього року ця цифра становить 6%, отже, ситуація покращилась.

"Основні причини відмов – традиційні. Найчастіше – люди приносять не ті документи, які ми хочемо бачити. Крім того, у деяких випадках документи є недостовірними. Мабуть, основною проблемою є те, що люди не довіряють нам, а довіряють людям на вулиці. Перед нашим консульством стоїть 5-10 людей, які подають заповнені анкети та страхівки. Я не проти того, що вони так працюють, але я проти того, що вони працюють погано. Вони подають людям неправдиву інформацію і люди платять за це великі гроші. Заплатити 50 гривень за заповнену анкету – це багато, при тому, що анкета безкоштовна, а заповнити її не важко, зразок висить у нас на стіні. Якщо люди нам не довіряють як ми можемо довіряти їм?", - зазначив Давід Павліта.

Крім того, Генконсул Республіки Чехія у Львові наголосив на нових правилах видачі віз, що пов’язано з введенням в дію Візового кодексу: "Це сприяє відвертості, аби всі знали, на яких умовах можна отримати візу. Впровадження Візового кодексу внесло певні зміни до візових анкет, а також внесло зміни у нашу роботу, як структури. Для людей, котрі подають документи на візи, суттєвих змін не передбачено".

Що стосується проблем із закриттям візового відділу у Генеральному консульстві Чеської Республіки у Львові, то видачу віз, зокрема, робочих, Чехія відновила ще минулого року: "Що стосується довготермінових робочих віз, то у нас успішно діє система VisaPoint для реєстрації. Те саме стосується віз для підприємців та студентів. Крім того, щороку у нас зростає кількість людей, котрі подають візові анкети як туристи, у них, переважно, жодних проблем не виникає", - зазначив Давід Павліта.

Новину додано у п'ятницю, 14 травня 2010 року, о 15:39, показати всі новини за п'ятницю, 14 травня 2010 року
Категорія "політика", показати всі новини категорії "політика"
Географія: Львівщина, показати всі Львівські новини
Тема: "Геополітика", показати всі новини по темі "Геополітика"

Ще новини по темі:

 • Україна і Румунія домовилися про відкриття нового міжнародного пункту (02.08.2010 22:02)

  30 липня в румунському місті Бая-Маре голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк та голова повітової ради Марамуреш Мірче Ман підписали Протокол доповнень до Угоди про співробітництво, укладеної 29 березня 2008 року. Відповідно до підписаного протоколу, сторони - Івано-Франківська облдержадміністрація (Україна) і повітова рада Марамуреш (Румунія) «надають необхідне сприяння»: для відкриття міжнародного пункту переходу через українсько-румунський державний кордон Шибене (Україна) – Поєніле-де-суб-Мунте (Румунія) «в межах компетенції, визначеної національним законодавством України та Румунії».
 • У Львові оголосили збір пожертв на добудову Генконсульства Польщі (02.08.2010 10:52)

  2 серпня о 10.00 працівники будівельної компанії «ВЕЕМ-Будсервіс» (м.Львів) оголосили безстрокову громадянську акцію протесту і заклику до Варшави про справедливе закінчення будівництва нового приміщення Генерального консульства Республіки Польща у Львові.
 • Німеччина зняла застереження щодо приєднання України до Гаазької конвенції (02.08.2010 10:33)

  Німеччина зняла своє застереження стосовно приєднання України до Гаазької конвенції 1961 року, яка скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів. Про це повідомила у своєму листі міністру юстиції України Олександру Лавриновичу тимчасова повірена у справах Федеративної Республіки Німеччини Анка Фельдгузен.
 • Німеччина зніме заперечення проти приєднання України до Гаазької конвенції (26.07.2010 18:15)

  Німеччина незабаром зніме своє заперечення стосовно приєднання України до Гаазької конвенції 1961 року, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів. Про це в своєму листі міністрові юстиції України Олександру Лавриновичу заявив посол Федеративної Республіки Німеччина Ганс-Юрген Гаймзьот.
 • Львів'янина призначено послом України в Польщі (24.07.2010 15:29)

  Президент України Віктор Янукович своїм указом призначив Надзвичайним і Повноважним послом України у Республіці Польща Маркіяна Мальського.