ГоловнаНовини ► У Львові пропонують створити сучасний Центр науки для дітей і молоді
знайти

У Львові пропонують створити сучасний Центр науки для дітей і молоді

Львівські науковці, освітяни прагнуть створити у Львові Центр науки для розвитку у дітей та молоді зацікавлення до наукового пізнання. Ідею подали польські колеги з Любліна, що прагнуть створити такий Центр у своєму місті, й готуються до подачі грантової заявки на фінансування Євросоюзу. Про це 23 червня під час прес-конференції повідомив директор «Палацу Мистецтв» Юрій Гнатковський.

Країни Європи, дбаючи про освітній потенціал, за останні десять років створили уже 335 Центрів Науки. Головна методика, яка застосовується у їх роботі – пізнання через гру. Діти з наставниками та батьками мають можливість не лише побачити на стендах та інсталяціях принципи дії тих чи інших наукових законів, але й провести експерименти, перші досліди різного рівня складності. Статистика свідчить, що їх відвідуваність значно вища, ніж у музеїв. У Польщі активно відкриваються Центри науки у великих містах. Восени готується до відкриття Центр науки «Копернік» у Варшаві, а загалом їх у країні буде 40.

Доцент кафедри природничо-математичної освіти Львівського обласного інституту післядипломної освіти Дарія Біда, що понад 10 років координує проект «Інтелектуальна Україна» у Львові, спрямований на розвиток дослідницьких та винахідницьких здібностей у дітей, зазначила: «Маємо шкідливе відставання освіти в школі від реального розвитку науки, на 10-20 років. Це необхідно подолати. Щоб Україна мала добрий науковий потенціал у майбутньому, була конкурентоспроможною, потрібно розвивати зацікавлення до наук у дітей».

Створення Центру науки у Львові у рамках проекту Євросоюзу, можливе за згоди й участі у проекті місцевої влади. Влада має погодити місце розташування такого центру, а в подальшому виділити кошти, щоб профінансувати 10% вартості проекту. Максимальна сума, яку можна отримати на реалізацію проекту, у рамках гранту – 1,5 млн євро.

Львівська ініціативна група науковців з люблінськими колегами протягом тижня напрацювала пропозиції щодо розміщення Центру науки у Львові. Розглядається спортивний майданчик «Львівської політехніки» та кінотеатр «Львів» у Стрийському парку, Палац мистецтв, територія біля Центру творчості для дітей і юнацтва «Погулянка». Ініціативна група підготувала відкритого листа до голови Львівської міської ради, Львівської обласної державної адміністрації та Львівської обласної ради з проханням розглянути та підтримати ідею створення Центру науки у Львові.

Новину додано у середу, 23 червня 2010 року, о 16:23, показати всі новини за середу, 23 червня 2010 року
Категорія "наука та здоров'я", показати всі новини категорії "наука та здоров'я"
Географія: Львівщина, показати всі Львівські новини
Тема: "Наука", показати всі новини по темі "Наука"

Ще новини по темі:

 • Из-за купленной диссертации Нелей Штепы в Киеве начались студенческие акции протеста

  Из-за купленной диссертации Нелей Штепы в Киеве начались студенческие акции протеста (31.08.2010 16:33)

  Сегодня, 31 августа, накануне нового учебного года, под стенами Министерства образования и науки и Высшей аттестационной комиссии студенты украинских ВУЗов провели митинг с требованием немедленного прекращения коррупции в сфере образования.
 • Вища атестаційна корупція

  Вища атестаційна корупція (29.08.2010 13:35)

  Захист кандидатської дисертації Нелі Штепи відбулася 13 березня 2010 року. Як бачимо з наведеного відео, 3 лютого 2010 Неля Штепа на виступі в тролейбусному депо міста Слов'янська Донецької області, не розбираючись у наукових званнях, думала про те, що 13 березня 2010 року вона буде захищати докторську дисертацію.
 • Держархів Тернопільщини підписав угоду з Фундацією імені св. Королеви Ядвіги (03.07.2010 16:09)

  Державний архів Тернопільської області підписав довгострокову угоду з Фундацією імені святої Королеви Ядвіги для Університету Папського Івана Павла II в Кракові про створення фонду користування на документи з історії Римо-католицької церкви.
 • Сьогодні Львів прощатиметься з Ярославом Ісаєвичем (25.06.2010 9:19)

  24 червня відійшов у вічність Ярослав Дмитрович Ісаєвич – видатний український історик, громадський діяч, академік Національної Академії наук України, директор Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України, голова Національного комітету істориків України.
 • Західний науковий центр НАН України підписав угоду про співпрацю з Тернопільщиною (12.06.2010 16:12)

  11 червня у Тернополі голова Західного наукового центру НАН України Зеновій Назарчук підписав угоду про співпрацю з головою Тернопільської облдержадміністрації Ярославом Сухим та головою Тернопільської облради Олексієм Кайдою. Крім цього документу, сторони завізували також Програму про співпрацю до 2015 року.