ГоловнаНовини ► Хранитель небесної дороги до дому
знайти

Хранитель небесної дороги до дому

Хранитель небесної дороги до домуДля тих, хто жодного разу не перетинався з авіаційними зв’язківцями, відразу скажу: радіолокаційна система посадки курсо-глісадної групи - це така собі здоровенна система локаторів завбільшки з двоповерховий особняк.

Однак навіть незважаючи на її велетенські розміри, побачити цю споруду важко. Адже вона знаходиться біля самої злітної смуги і надійно вкрита від стороннього ока велетенськими земляними валами. Головне завдання людей, які працюють тут, – показати літакам, що знаходяться у повітрі, дорогу додому. Крізь хмари, дощ чи ніч примружене око локатора має бачити літаки і надійно вести їх глісадним курсом до свого аеродрому. Працювати тут довіряють лише висококласним професіоналам, людям, котрі пройшли чимало годин тренувань, які можуть служити так, щоб на цій ділянці ніколи не виникало надзвичайних ситуацій.

Начальник зміни радіолокаційної системи посадки старший лейтенант Петро Децишин (на знімку) - людина надзвичайно скромна і про себе розповідає неохоче: мовляв, немає в ньому нічого видатного чи надзвичайного. Проте, про свою систему він з захопленням може говорити годинами, порівнювати її з іншими, розповідати про недоліки чи переваги. Незважаючи на постійну високу температуру в середині причепа, він годинами вдивляється в зелені кола моніторів, слідкуючи за тим, щоб з них не зникла контрольна точка літака, який знаходиться у небі. 

Новину додано у четверг, 1 липня 2010 року, о 11:25, показати всі новини за четверг, 1 липня 2010 року
Категорія "події", показати всі новини категорії "події"
Географія: Івано-Франківщина, показати всі Новини Івано-Франківська
Тема: "думки", показати всі новини по темі "думки"