ГоловнаНовини ► Н.Карпачова просить захистити права україниських моряків арештованих у Венесуелі
знайти

Н.Карпачова просить захистити права україниських моряків арештованих у Венесуелі

Омбудсман Ніна Карпачова звернулася до президентів чотирьох держав щодо захисту прав арештованих у Венесуелі українських моряків. Про це ІМК повідомили в прес-службі Уповноваженого.

На особистому прийомі Уповноваженого з прав людини побували родини Володимира Устименка та Юрія Датченка – капітана і другого помічника капітана судна "B Atlantic", які наразі перебувають в одній із в’язниць Венесуели.

Провадженням Уповноваженого з прав людини у цій справі встановлено, що 13 серпня 2007 року українські моряки В.Устименко та Ю.Датченко були затримані у венесуельському порту Маракайбо, оскільки під час перевірки під днищем корабля були знайдені 132 кг наркотиків. На судно накладено арешт. За рішенням суду першої інстанції міста Маракайбо звинувачення зі всіх членів екіпажу судна, за винятком капітана та його другого помічника, було знято.

Майже три роки моряки знаходилися під домашнім арештом. За відсутності будь-яких дисциплінарних стягнень упродовж цього часу, у квітні 2010 року новим суддею зазначений превентивний захід було замінено на утримання у національній в'язниці Маракайбо. За повідомленням самих моряків, які також звернулися до Ніни Карпачової за захистом своїх прав, умови утримання у в'язниці нестерпні: у камері понад 70 осіб, спека, обмаль питної води, постійний психологічний прес.

Адресуючи подання Президентові України Віктору Януковичу щодо захисту прав В.Устименка та Ю.Датченка, Н.Карпачова просить розглянути можливість направлення листа глави держави Президенту Венесуели з метою привернення його уваги до долі українських моряків.

Водночас Уповноважений з прав людини порушує перед Президентом питання про відкриття у Венесуелі українського консульського або дипломатичного представництва. На думку Н.Карпачової, ця країна з огляду на її політичну роль у Латинській Америці та значний економічний потенціал заслуговує відповідної уваги української сторони.

Прохання про допомогу Уповноважений з прав людини висловила також у листах до Президента Російської Федерації Дмитра Медведєва та Президента Білорусі Олександра Лукашенка.

Новину додано у четверг, 1 липня 2010 року, о 16:41, показати всі новини за четверг, 1 липня 2010 року
Категорія "події", показати всі новини категорії "події"
Географія: Україна, показати всі Новини України
Тема: "Події", показати всі новини по темі "Події"

Ще новини по темі:

 • Москаль: Ющенко купив віллу під Чикаго

  Москаль: Ющенко купив віллу під Чикаго (21.09.2011 11:25)

  Сім'я колишнього президента України Віктора Ющенка купила віллу в околицях Чикаго, а сам екс-президент отримав грін-карту, що дає вид на проживання в США.
 • Єдине фото легендарного бандита продали за $ 2,3 млн.

  Єдине фото легендарного бандита продали за $ 2,3 млн. (26.06.2011 11:33)

  Єдину відому фотографію легендарного американського бандита кінця XIX століття Біллі Кида продали на 22-му щорічному аукціоні Brian Lebel's Old West Show & Auction в Денвері
 • У День Гніву під Києвом стрілятимуть (10.05.2011 16:45)

  14 травня 2011 року Українська асоціація власників зброї збирає своїх членів та друзів на черговий відкритий захід - GUN OPEN DAY.
 • Януковича оперували без наркозу, - ЗМІ

  Януковича оперували без наркозу, - ЗМІ (02.03.2011 11:01)

  Президент України Віктор Янукович переніс операцію на правому колінному суглобі без застосування наркозу і на цьому тижні глава держави вже приступить до роботи.
 • 35 років недаремної праці

  35 років недаремної праці (24.02.2011 23:14)

  Одне із стратегічно важливих підприємств Нововолинську - «Нововолинськтеплокомуенерго», включене в енциклопедію «Кращі люди України» нового міжнародного проекту «Кращі люди».