ГоловнаНовини ► ВРУ обговорює відкриті списки для місцевих виборів
знайти

ВРУ обговорює відкриті списки для місцевих виборів

1 липня Верховна Рада України розпочала розгляд законопроекту №6600 «Про внесення змін до Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» (щодо впровадження відкритих списків кандидатів у депутати від місцевих організацій партій (блоків) та удосконалення процедури відкликання депутатів місцевих рад)».

Як зазначив голова підкомітету Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Сергій Подгорний, зокрема, законопроектом запропоновано новий механізм відкликання депутатів з рад.

Для цього з його слів, необхідно буде зібрати 50%+1 голос від кількості людей, які проголосували за обрання цього депутата до відповідної ради. «Так, це велика кількість, та це запобіжник для того, щоб не було зловживань», – каже нардеп.

Він також зауважив: «Так, більшість країн сьогодні не мають процедури відкликання депутатів, не використовують імперативний мандат, але вони до цього йшли століттями. У нас немає такої політичної культури», – додав він.

Як інформував ZAXID.NET , 1 липня ВРУ підтримала проект постанови №6592 «Про призначення чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 2010 року (31 жовтня 2010 року)».

За проголосувало 247 нардепів: фракція Партії регіонів – 169, БЮТ – 20, НУНС – 9, КПУ – 26, Блок Литвина – 19, позафракційні – 4, 22 голоси – проти.

Водночас, народний депутат від НУНС Юрій Ключковський переконаний, що місцеві вибори в Україні коштуватимуть близько 1 млрд грн.

Новину додано у четверг, 1 липня 2010 року, о 17:02, показати всі новини за четверг, 1 липня 2010 року
Категорія "політика", показати всі новини категорії "політика"
Географія: Україна, показати всі Новини України
Тема: "Влада, суспільство", показати всі новини по темі "Влада, суспільство"

Ще новини по темі: