ГоловнаНовини ► Скасування звання героя Бандери знову оскаржують
знайти

Скасування звання героя Бандери знову оскаржують

Депутат НУНС Анатолій Матвієнко оскаржує рішення Донецького адмінсуду щодо визнання незаконним указу Президента України про присвоєння Степану Бандері звання Героя України.

Він подав касаційну скаргу на це рішення, яке називає політичним і неправовим, повідомляє прес-служба партії "Собор".

"Я вважаю, що це судове рішення є політичним і неправовим. Спекуляції довкола ролі Степана Бандери - людини, що віддала життя за українську державність - в історії України не можуть не викликати відрази", - заявив Анатолій Матвієнко.

Він також відзначив, що судове рішення було ухвалено із грубим порушенням законодавства.

Потребу перегляду рішення у касаційному порядку лідер УРП "Собор" обґрунтовує, зокрема, тим, що "Донецький суд, узявши справу до провадження, порушив вимоги ст. 19 Кодексу адміністративного судочинства".

"У ч. 3 цієї статті чітко й однозначно визначено: адміністративні справи з приводу оскарження нормативно-правових актів Президента України вирішуються окружним адміністративним судом, територіальна підсудність якого поширюється на місто Київ", - нагадує Анатолій Матвієнко.

"Отже, прийнявши до провадження позов громадянина Оленцевича щодо оскарження указу президента України, Донецький окружний адміністративний суд явно вийшов за межі наданих йому законом повноважень", - наголошує він.

Також "надуманою підставою" для скасування указу президента про присвоєння звання Герой України Бандері є відсутність у нього українського громадянства, переконаний Матвієнко.

"У ст. 3 закону "Про державні нагороди" визначено, що звання Герой України є державною нагородою, а відповідно до ст. 5 цього закону державними нагородами можуть бути нагороджені як громадяни України, так і особи без громадянства та іноземці, в тому числі посмертно", - заявив він.

Отже, наполягає депутат, "рішення Донецького апеляційного адміністративного суду у справі Бандери також є незаконним".

"Якщо суд може дозволити собі постановляти рішення, відверто нехтуючи вимогами закону - це є свідченням того, що в Україні немає правосуддя", - заявляє Матвієнко.

"Безвідносно щодо ставлення до особистості Степана Бандери, це завідомо неправосудне рішення повинно викликати обурення у кожного громадянина. Бо ж несправедливий суд означає відсутність реальної захищеності прав і свобод людини", - переконаний він.

Нагадаємо, 2 квітня 2010 року Донецький окружний суд визнав незаконним указ президента про присвоєння Степанові Бандері звання Героя України. З цього приводу було подано 23 апеляційні скарги. Однак 23 червня Донецький апеляційний адміністративний суд оголосив постанову, якою залишив ці скарги без задоволення.

Проти останнього рішення суду знову протестують невдоволені. Повернути Бандері звання героя вимагає його внук, Степан Бандера. Речник попереднього президента Віктора Ющенка І. Ванникова називає таке рішення Донецького суду протиправним. У ВО «Свобода» заявили, що подадуть на це рішення касаційну скаргу.

Новину додано у четверг, 1 липня 2010 року, о 17:58, показати всі новини за четверг, 1 липня 2010 року
Категорія "політика", показати всі новини категорії "політика"
Географія: Україна, показати всі Новини України
Тема: "Політика", показати всі новини по темі "Політика"

Ще новини по темі: