ГоловнаНовини ► У Львові вшанували пам'ять борця за український університет
знайти

У Львові вшанували пам'ять борця за український університет

Сьогодні, 1 липня, у Львові на Личаківському кладовищі відбулася панахида, присвячена сторіччю з дня смерті Адама Коцка, студента правничого факультету Львівського університету, який загинув у сутичці між українськими та польськими студентами за український університет у Львові.

Про це ZAXID.NET повідомили у Центрі громадських зв’язків Львівського національного університету імені Івана Франка.

Після панахиди відбулося віче біля могили Адама Коцка. У своєму виступі історик Володимир Качмар наголосив, що Адам Коцко є символом боротьби за становлення Львівського університету. Він закликав студентів пам’ятати про боротьбу і героїчні вчинки наших студентів та професорів, які віддали свої сили, енергію, а то й життя заради здобуття незалежності України.

Поет, громадський діяч, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка Ігор Калинець розповів про події, які передували трагічній загибелі Адама Коцка. “Це героїчна смерть, – наголосив поет. – Кожному із вас, молодих, студентів Університету, потрібно постійно думати про те, чи не намарно пролита його кров за те, щоб наша молодь мала український Університету”.

Наприкінці зустрічі студенти поклали квіти на могилу Адама Коцка.

Новину додано у четверг, 1 липня 2010 року, о 19:31, показати всі новини за четверг, 1 липня 2010 року
Категорія "події", показати всі новини категорії "події"
Географія: Львівщина, показати всі Львівські новини
Тема: "Влада, суспільство", показати всі новини по темі "Влада, суспільство"

Ще новини по темі: