У Шацьку відбувся перший Фестиваль природоохоронних територій України
У Шацькому національному природному парку на Волині відбувся перший Фестиваль природоохоронних територій України «Парад парків 2010». На переконання учасників фестивалю, його проведення допоможе показати потенціал і привабливість заповідних територій для туристичного відвідування та привернути увагу громадськості до проблем розвитку природоохоронних територій в Україні.
Саме території, на яких охороняється природа, сьогодні є одним з дієвих засобів збереження біорізноманіття та унікальних природних екологічних комплексів, говорять експерти. Завдяки природоохоронним територіям в Україні зберігаються унікальні тварини і рослини, зокрема ті, що занесені у "Червону книгу" України та Європи, - повідомляє Урядовий портал.
Займаючи менше 6% площі Європи, наша країна володіє приблизно 35% її біорізноманіття, але "Червона книга України" за останні 15 років потовщала майже на третину.
Втрата біорізноманіття у більшості пов’язана з діяльністю людини: забрудненням та виснаженням водних ресурсів, зміною та деградацією місць проживання окремих видів тварин і рослин, глобальною зміною клімату. Учасники "Параду парків" закликали до першочерговості розв’язання актуальних природоохоронних проблем саме на заповідних територіях, які допомагають підтримувати екологічне здоров’я цілої країни.
Загальна кількість природоохоронних територій в Україні сьогодні становить 7607 одиниць площею 3,3 мільйона гектарів, або 5,4% від території держави. З них 38 мають статус національних природних парків, 19 – природних і 4 – біосферних заповідників.
Організатори фестивалю – Державна служба заповідної справи Мінприроди України, Проект "Зміцнення управління та фінансової стійкості національної системи природоохоронних територій в Україні" - який фінансується і впроваджується Глобальним Екологічним Фондом та Програмою розвитку ООН (ГЕФ/ПРООН), Асоціація природоохоронних територій України та Шацький національний природний парк.
В "Параді парків" взяли участь природоохоронні території країни. Серед них – національний природний парк "Прип’ять-Стохід", Галицький національний природний парк, природний заповідник "Горгани", національний природний парк "Гуцульщина", національний природний парк "Вижницький", Ужанський національний природний парк, Карпатський біосферний заповідник. Почесними гостями українського фестивалю стали природоохоронні території Республіки Білорусь.
Категорія "наука та здоров'я", показати всі новини категорії "наука та здоров'я"
Географія: Волинь, показати всі Волинські новини
Тема: "Екологія", показати всі новини по темі "Екологія"
Ще новини по темі:
Луцькій міській раді належить вирішити чи потрібна Програма екологічного виховання у Луцьку (04.08.2012 10:56)
У Луцьку підходить до завершального етапу робота над розробкою Програми екологічного виховання.Прикарпатці просять Януковича не допустити екологічного лиха в Городенці (12.08.2010 18:12)
Мешканці міста Городенка, що в Івано-Франківській області, провели віче «Захисти своє право на гідне життя». Учасники віче висловили своє невдоволення тим, що на території цукрового заводу налагоджено виробництво гіпсової продукції.На Тернопільщині КП незаконно видобуло підземних вод на 225 тис. грн (12.08.2010 15:18)
На Тернопільщині Хоростківське міське комунальне підприємство «Комунальник», видобуваючи підземні води без необхідної документації впродовж 4 місяців, завдало державі збитків на суму 225 тис. грн.На Волині нараховано майже 10 тис грн штрафів за спалювання стерні (12.08.2010 11:40)
На Державна екологічна інспекція у Волинській області попереджає, що за спалювання стерні та сухої рослинності штраф для громадян складає від 170 грн до 340 грн, для посадових осіб від 850 грн до 1190 грн.Парк культури у Луцьку прибирають 750 осіб (11.08.2010 13:54)
Сьогодні у Центральному парку культури та відпочинку ім.Л.Українки – загальноміська толока. У ній беруть участь представники 72-ох організацій, установ, підприємств та навчальних закладів. Загалом, близько 750 чоловік.
Шоу-рум професійного обладнання Кухарт

