ГоловнаНовини ► У Шацьку відбувся перший Фестиваль природоохоронних територій України
знайти

У Шацьку відбувся перший Фестиваль природоохоронних територій України

У Шацькому національному природному парку на Волині відбувся перший Фестиваль природоохоронних територій України «Парад парків 2010». На переконання учасників фестивалю, його проведення допоможе показати потенціал і привабливість заповідних територій для туристичного відвідування та привернути увагу громадськості до проблем розвитку природоохоронних територій в Україні.

Саме території, на яких охороняється природа, сьогодні є одним з дієвих засобів збереження біорізноманіття та унікальних природних екологічних комплексів, говорять експерти. Завдяки природоохоронним територіям в Україні зберігаються унікальні тварини і рослини, зокрема ті, що занесені у "Червону книгу" України та Європи, - повідомляє Урядовий портал.

Займаючи менше 6% площі Європи, наша країна володіє приблизно 35% її біорізноманіття, але "Червона книга України" за останні 15 років потовщала майже на третину.

Втрата біорізноманіття у більшості пов’язана з діяльністю людини: забрудненням та виснаженням водних ресурсів, зміною та деградацією місць проживання окремих видів тварин і рослин, глобальною зміною клімату. Учасники "Параду парків" закликали до першочерговості розв’язання актуальних природоохоронних проблем саме на заповідних територіях, які допомагають підтримувати екологічне здоров’я цілої країни.

Загальна кількість природоохоронних територій в Україні сьогодні становить 7607 одиниць площею 3,3 мільйона гектарів, або 5,4% від території держави. З них 38 мають статус національних природних парків, 19 – природних і 4 – біосферних заповідників.

Організатори фестивалю – Державна служба заповідної справи Мінприроди України, Проект "Зміцнення управління та фінансової стійкості національної системи природоохоронних територій в Україні" - який фінансується і впроваджується Глобальним Екологічним Фондом та Програмою розвитку ООН (ГЕФ/ПРООН), Асоціація природоохоронних територій України та Шацький національний природний парк.

В "Параді парків" взяли участь природоохоронні території країни. Серед них – національний природний парк "Прип’ять-Стохід", Галицький національний природний парк, природний заповідник "Горгани", національний природний парк "Гуцульщина", національний природний парк "Вижницький", Ужанський національний природний парк, Карпатський біосферний заповідник. Почесними гостями українського фестивалю стали природоохоронні території Республіки Білорусь.

Новину додано у п'ятницю, 30 липня 2010 року, о 11:55, показати всі новини за п'ятницю, 30 липня 2010 року
Категорія "наука та здоров'я", показати всі новини категорії "наука та здоров'я"
Географія: Волинь, показати всі Волинські новини
Тема: "Екологія", показати всі новини по темі "Екологія"

Ще новини по темі: