ГоловнаНовини ► Німеччина зняла застереження щодо приєднання України до Гаазької конвенції
знайти

Німеччина зняла застереження щодо приєднання України до Гаазької конвенції

Німеччина зняла своє застереження стосовно приєднання України до Гаазької конвенції 1961 року, яка скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів. Про це повідомила у своєму листі міністру юстиції України Олександру Лавриновичу тимчасова повірена у справах Федеративної Республіки Німеччини Анка Фельдгузен.

Міністр юстиції нагадав, що Німеччина була єдиною країною, яка не визнавала Україну стороною Гаазької конвенції. Головним мотивом була недовіра до документів, що засвідчують цивільний стан громадян, які подаються до Консульства Німеччини, через виявлені факти підробки, поінформували ZAXID.NET в прес-службі Мін’юсту.

За словами Олександра Лавриновича, про зняття заперечення Німеччина повідомила нотою на адресу Міністерства закордонних справ Нідерландів. Після чого Конвенція набула чинності у відносинах безпосередньо між Україною та Німеччиною.

Нагадаємо, Гаазька конвенція від 5 жовтня 1961 року, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів, набрала чинності для України 22 грудня 2003 року. Відповідно до положень Конвенції офіційні документи звільняються від консульської легалізації на території держав – учасниць цієї угоди. Єдиною формальною вимогою при застосуванні Конвенції є проставлення спеціального штампу (апостилю), який засвідчує справжність підпису особи під документом і автентичність відбитку печатки або штампа, яким скріплено відповідний документ.

Новину додано у понеділок, 2 серпня 2010 року, о 10:33, показати всі новини за понеділок, 2 серпня 2010 року
Категорія "політика", показати всі новини категорії "політика"
Географія: Україна, показати всі Новини України
Тема: "Геополітика", показати всі новини по темі "Геополітика"

Ще новини по темі:

 • Україна і Румунія домовилися про відкриття нового міжнародного пункту (02.08.2010 22:02)

  30 липня в румунському місті Бая-Маре голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк та голова повітової ради Марамуреш Мірче Ман підписали Протокол доповнень до Угоди про співробітництво, укладеної 29 березня 2008 року. Відповідно до підписаного протоколу, сторони - Івано-Франківська облдержадміністрація (Україна) і повітова рада Марамуреш (Румунія) «надають необхідне сприяння»: для відкриття міжнародного пункту переходу через українсько-румунський державний кордон Шибене (Україна) – Поєніле-де-суб-Мунте (Румунія) «в межах компетенції, визначеної національним законодавством України та Румунії».
 • У Львові оголосили збір пожертв на добудову Генконсульства Польщі (02.08.2010 10:52)

  2 серпня о 10.00 працівники будівельної компанії «ВЕЕМ-Будсервіс» (м.Львів) оголосили безстрокову громадянську акцію протесту і заклику до Варшави про справедливе закінчення будівництва нового приміщення Генерального консульства Республіки Польща у Львові.
 • Німеччина зніме заперечення проти приєднання України до Гаазької конвенції (26.07.2010 18:15)

  Німеччина незабаром зніме своє заперечення стосовно приєднання України до Гаазької конвенції 1961 року, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів. Про це в своєму листі міністрові юстиції України Олександру Лавриновичу заявив посол Федеративної Республіки Німеччина Ганс-Юрген Гаймзьот.
 • Львів'янина призначено послом України в Польщі (24.07.2010 15:29)

  Президент України Віктор Янукович своїм указом призначив Надзвичайним і Повноважним послом України у Республіці Польща Маркіяна Мальського.
 • Візити високопосадовців з Росії ведуть до остаточної капітуляції проекту "Україна", - політик (23.07.2010 16:21)

  «Перелік високопосадовців РФ, які останніми днями трамбують територію України та її інформаційний простір відверто українофобськими заявами, викликають глибоке обурення та відвертий спротив», - повідомив керівник фракції БЮТ в Івано-Франківській обласній раді Юрій Романюк.