ГоловнаНовини ► У Львові оголосили збір пожертв на добудову Генконсульства Польщі
знайти

У Львові оголосили збір пожертв на добудову Генконсульства Польщі

2 серпня о 10.00 працівники будівельної компанії «ВЕЕМ-Будсервіс» (м.Львів) оголосили безстрокову громадянську акцію протесту і заклику до Варшави про справедливе закінчення будівництва нового приміщення Генерального консульства Республіки Польща у Львові.

Як повідомили ZAXID.NET в прес-клубі, під час акції відбувається збір-пожертва коштів на добудову Генерального консульства Республіки Польща у Львові.

Подаємо заяву працівників будівельної компанії «ВЕЕМ-Будсервіс» повнотекстово:

«Ми вдаємося до такого крайнього заходу тому, що нинішня патова ситуація завдає шкоди всім – і тим, хто причетний до спорудження нового приміщення генконсульства, і тим, хто звертається до цієї дипломатичної установи у своїх громадянських справах. Минуло вже два місяці відтоді, як нове сучасне приміщення Генерального консульства Республіки Польща у Львові мало почати функціонувати. Минув уже цілий місяць від того часу, як будівельна компанія «ВЕЕМ-Будсервіс» – генеральний підрядник будівництва нового приміщення Генконсульства РП у Львові – офіційно запропонувала замовнику – польській стороні – нарешті узаконити всі зміни в проект та кошторис, зроблені представниками замовника у Львові, які значно здорожчили новобудову. Відповідно «ВЕЕМ-Будсервіс» попросив замовника належно дофінансувати об’єкт, а зі свого боку гарантував безпроблемне закінчення всіх робіт на консульському об’єкті впродовж лише тридцяти календарних днів.

Такий варіант порозуміння між замовником і генпідрядником мав бути логічним та справедливим наслідком не тільки суб’єктивних вимог замовника вдосконалювати й змінювати проект будівлі генконсульства в ході спорудження та його бажання замінювати дешевші матеріали й обладнання більш комфортними і тому дорожчими. Дофінансування високоякісного об’єкту, який за своїм рівнем нині не має жодних аналогів в Україні, стає також об’єктивною необхідністю підтвердження доброзичливих взаємин та дотримання ділової етики між партнерами, які по-різному, але все ж разом переживають економічну кризу і усвідомлюють як глобальні, так і регіональні наслідки та впливи рецесії з ознаками депресії. В тому числі, конкретну зміну валютного курсу гривні, що автоматично призводить до подорожчання матеріалів і робіт.

Надії на досягнення компромісу та згоди між замовником і генпідрядником додавала нам, будівельникам, також і та обставина, що вже майже рік уповноважені представники замовника у Львові запевняли на словах наше керівництво у тому, що генпідряднику передовсім слід думати про якісне виконання робіт, а ось про необхідне для цього дофінансування подбає сам замовник. Покладаючись на такі запевнення, компанія «ВЕЕМ-Будвервіс» ретранслювала велику довіру до замовника і своїм субпідрядникам, які також повірили нам і надавали матеріали та виконували роботи на новобудові без вчасної проплати і валютно-курсової кореляції.

Сьогодні, на превеликий обопільний жаль, і генпідрядник, і субпідрядники переживають час великого розчарування, яке межує зі справжнім соціальним відчаєм. Ми почуваємося ошуканими, бо обіцянками замовника можна було заспокоїти нас, але ними не можна нагодувати наші сім’ї. Нині – після останніх липневих зустрічей представників генпідрядника із Генеральним консулом Республіки Польща у Львові п.Гжегожем Опалінським – вже стало кінцево зрозуміло, що всі попередні обіцянки від його імені були нещирими і мали на меті насправді не успішне завершення будівництва, а лише зволікання з ним. Вочевидь, для того, щоб тепер звинуватити у цьому зволіканні тільки генпідрядника і намагатися замінити його на іншого – лояльнішого і податливішого. При цьому ще й жорстко покарати українську будівельну компанію, котра насмілилася і мати, і захищати свою професійну позицію. Покарати так, щоб над нею – через принциповість і довірливість – завис меч реального банкрутства. У такий спосіб новобудова Генконсульства може стати водночас подвійним пам’ятником компанії «ВЕЕМ-Будсервіс» - прижиттєвим і посмертним. А додаткові кошти, необхідні для закінчення будівництва, замовник віддасть щедрою рукою новообраному генпідряднику.

Ми категорично протестуємо проти такого несправедливого сценарію розвитку подій у Львові і просимо розсудливих високопосадовців у Варшаві рішуче втрутитися у цей господарський конфлікт, який має фактично особистісну природу. І про це, як не прикро, ми змушені заявляти нині вже публічно, будучи цілковито впевненими, що ніколи ситуативна поведінка окремих особистостей не зможе завадити стратегічній українсько-польській співпраці, принципам дружби і партнерства у взаєминах між нашими країнами та народами.

Мусимо говорити про те, що майже від початку своєї роботи у Львові пан Гжегож Опалінський безпричинно висловлював упереджене ставлення до ходу робіт на новому об’єкті генконсульства, надміру критично оцінювати заходи, зроблені його попередниками, поводив себе у спілкуванні з працівниками «ВЕЕМ-Будсервіс» не як дипломатичний представник замовника і діловий партнер генпідрядника, а як надміру емоційний гоноровий приватний господар фільварку, на якого працюють заробітчани-нелегали. Будь-які професійні зауваження будівельників сприймалися паном Опалінським або дуже амбіційно, або надміру зверхньо. Жодні терплячі спроби керівництва генпідрядника перейти від недипломатичних критикувань і повчань з боку генконсула до конструктивного вирішення реальних проблем так і не були підтримані паном Г.Опалінським. У відповідь ми чули банальні погрози та залякування. А на всі офіційні листи-звернення генпідрядника у Варшаву «ВЕЕМ-Будсервіс» отримував насамперед «багаторазову візу моралізаторства» від п. Опалінського. Терпіти таку поведінку п.Опалінського було морально важко і по-людськи принизливо. Є межа у всіляких компромісів. Тому трудовий колектив на початку червня провів публічну акцію-звернення до Генконсула, прагнучи привернути увагу п.Гжегожа Опалінського безпосередньо до проблеми завершення будівництва, проте він демонстративно проігнорував її.

А минулої п’ятниці, 30 липня, Генконсул Г.Опалінський особисто взяв участь у засіданні правління ПАТ «Кредобанк» з тим, щоб схилити членів правління до застосування фінансових санкцій проти компанії «ВЕЕМ-Будсервіс», оскільки самі банкіри були проти такого кроку. Мова йде про витребування замовником будівництва у «Кредобанку» коштів за банківською гарантією про забезпечення умов договору. (коментар ПАТ “КРЕДОБАНК”)

У зв’язку з усім викладеним вище ми, працівники будівельної компанії «ВЕЕМ-Будсервіс», втратили останню надію на те, що наше керівництво знайде прийнятний та результативний компроміс із Генеральним консулом Республіки Польща у Львові п. Гжегожем Опалінським і тому змушені з власної ініціативи оголосити про безстрокову колективну громадянську акцію протесту, якою ми закликаємо Варшаву прийняти державне рішення про справедливе закінчення будівництва нового приміщення Генерального консульства Республіки Польща у Львові.

Ми, трудовий колектив генпідрядника, просимо замовника будівництва:

1) підписати всі акти виконаних робіт, пов’язаних зі змінами, внесеними у проект і кошторис будівництва представниками замовника;

2) відшкодувати будівельній компанії «ВЕЕМ-Будсервіс» кошти, витрачені на ці додаткові роботи та матеріали для них ;

3) надати компанії «ВЕЕМ-Будсервіс» кошти, підтверджені висновками незалежних експертів-оцінювачів, що необхідні для доведення об’єкту до повної готовності;

4) зупинити дії Генконсула Республіки Польща у Львові п.Гжегожа Опалінського, скеровані на заподіяння моральної шкоди і ділової репутації будівельної компанії «ВЕЕМ-Будсервіс».

 

Зі свого боку ми ще раз – тепер ще й публічно – підтверджуємо зобов’язання і гарантії свого трудового колективу про те, що за виконання таких умов закінчимо новобудову за тридцять календарних днів і до новобудови не буде жодної найменшої претензії від фахівців.

Багатьом українцям нині потрібна шенгенська віза, за якою вони готові вистоювати годинами і навіть днями у черзі.

Але більше за візи, навіть багаторазові і довготермінові, нам потрібна справедливість.

У черзі за нею ми готові стояти дуже довго.

І ми не будемо у ній крайніми.

Працівники будівельної компанії «ВЕЕМ-Будсервіс».

 

________________________________

 

Коментар ПАТ “КРЕДОБАНК” з приводу опублікованої у львівських електронних ЗМІ заяви працівників “ВЕЕМ-Будсервіс”

ПАТ “КРЕДОБАНК” спростовує опубліковану інформацію щодо участі будь-яких сторонніх осіб у засіданнях Правління Банку. КРЕДОБАНК категорично виключає вплив будь-яких сторонніх осіб на ухвалення рішень всередині банку.

Щодо оприлюдненої інформації про ускладнення у взаємовідносинах будівельної компанії “ВЕЕМ-Будсервіс” та Генерального консульства Республіки Польща у м.Львові в процесі спорудження нового приміщення Генерального консульства, то КРЕДОБАНК вважає це питанням виключно двосторонніх відносин замовника і генпідрядника і не може їх коментувати.

02 серпня 2010 року, 17:15

Прес-служба ПАТ “КРЕДОБАНК”

Новину додано у понеділок, 2 серпня 2010 року, о 10:52, показати всі новини за понеділок, 2 серпня 2010 року
Категорія "політика", показати всі новини категорії "політика"
Географія: Львівщина, показати всі Львівські новини
Тема: "Геополітика", показати всі новини по темі "Геополітика"

Ще новини по темі:

 • Україна і Румунія домовилися про відкриття нового міжнародного пункту (02.08.2010 22:02)

  30 липня в румунському місті Бая-Маре голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк та голова повітової ради Марамуреш Мірче Ман підписали Протокол доповнень до Угоди про співробітництво, укладеної 29 березня 2008 року. Відповідно до підписаного протоколу, сторони - Івано-Франківська облдержадміністрація (Україна) і повітова рада Марамуреш (Румунія) «надають необхідне сприяння»: для відкриття міжнародного пункту переходу через українсько-румунський державний кордон Шибене (Україна) – Поєніле-де-суб-Мунте (Румунія) «в межах компетенції, визначеної національним законодавством України та Румунії».
 • Німеччина зняла застереження щодо приєднання України до Гаазької конвенції (02.08.2010 10:33)

  Німеччина зняла своє застереження стосовно приєднання України до Гаазької конвенції 1961 року, яка скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів. Про це повідомила у своєму листі міністру юстиції України Олександру Лавриновичу тимчасова повірена у справах Федеративної Республіки Німеччини Анка Фельдгузен.
 • Німеччина зніме заперечення проти приєднання України до Гаазької конвенції (26.07.2010 18:15)

  Німеччина незабаром зніме своє заперечення стосовно приєднання України до Гаазької конвенції 1961 року, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів. Про це в своєму листі міністрові юстиції України Олександру Лавриновичу заявив посол Федеративної Республіки Німеччина Ганс-Юрген Гаймзьот.
 • Львів'янина призначено послом України в Польщі (24.07.2010 15:29)

  Президент України Віктор Янукович своїм указом призначив Надзвичайним і Повноважним послом України у Республіці Польща Маркіяна Мальського.
 • Візити високопосадовців з Росії ведуть до остаточної капітуляції проекту "Україна", - політик (23.07.2010 16:21)

  «Перелік високопосадовців РФ, які останніми днями трамбують територію України та її інформаційний простір відверто українофобськими заявами, викликають глибоке обурення та відвертий спротив», - повідомив керівник фракції БЮТ в Івано-Франківській обласній раді Юрій Романюк.