ГоловнаНовини ► На Прикарпатті хочуть створити резерв питної води
знайти

На Прикарпатті хочуть створити резерв питної води

Перший заступник головного санітарного лікаря в Івано-Франківській області Марія Бойко пропонує створити в області резерв питної води, щоб запобігти поширенню кишкових та інших інфекцій, показники яких збільшилися в результаті забруднення води через повені.

Як підкреслила перший заступник головного санітарного лікаря в області Марія Бойко, "вже завершено роботи із впорядкування криниць, бактеріологічні показники води нормалізувалися". Однак, мовляв, це лише до наступних дощів. На її думку, щоб уникнути проблем у майбутньому, в області "необхідно створити резерв питної води", - повідомили ZAXID.NET у прес-службі Івано-Франківської ОДА.

Нагадаємо, внаслідок тривалих дощів у багатьох населених пунктах області виникла проблема із забезпеченням якісною питною водою. Зокрема, було підтоплено 2 тисячі криниць, пошкоджено водопровідні системи у місті Калуші, селі Битків на Надвірнянщині та у Галицькому районі. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року, після цьогорічних повеней -травневої, червневої і липневої, майже на третину збільшилася кількість випадків захворювань, викликаних кишковими інфекціями. Лікарі пов'язують цей факт не лише з тривалими проливними дощами, а й зі вживанням овочів і фруктів, придбаних на стихійних ринках.

Загалом протягом 7 місяців поточного року зі скаргами на симптоми ГРВІ звернулися 100 тисяч прикарпатців, 60% з яких- діти до 18 років. 6 700 мешканців краю за цей період було шпиталізовано, зареєстровано 4 летальних випадки. Упродовж двох останніх тижнів липня у окремих районах області зросла кількість хворих на вірусно-бактеріальну пневмонію.

"Лікарі Прикарпаття повинні бути готовими до нової хвилі грипу, адже циркуляція вірусу, що його викликає, продовжується", - наголосила Марія Бойко.

Новину додано у понеділок, 2 серпня 2010 року, о 22:27, показати всі новини за понеділок, 2 серпня 2010 року
Категорія "наука та здоров'я", показати всі новини категорії "наука та здоров'я"
Географія: Івано-Франківщина, показати всі Новини Івано-Франківська
Тема: "Медицина", показати всі новини по темі "Медицина"

Ще новини по темі:

 • Лише кожен десятий випускник закінчує школу здоровим, - Мінздоров'я (12.08.2010 16:31)

  Головний державний санітарний лікар України у зв'язку з початком нового навчального року звертає увагу на те, що потрібно направити максимум зусиль на те, щоб діти у школах харчувалися максимально природними продуктами.
 • США допоможе Україні у боротьбі зі СНІДом (11.08.2010 21:00)

  Україна та США розробили "Рамкову основа партнерства", яка включає в себе систему допомоги людям із ВІЛ/СНІДом. Остаточний варіант цього документу Надзвичайний та Повноважний Посол США в Україні Джон Теффт передав міністрові охорони здоров’я України Зіновію Митнику.
 • У жовтні на Львівщині добудують ще один ФАП (10.08.2010 21:02)

  10 серпня голова Львівської обласної державної адміністрації Василь Горбаль відвідав Пустомитівський район. Під час відвідування добудови ФАПу, голова Пустомитівської РДА Ігор Чопко запевнив голову ЛОДА, що будівництво буде остаточно завершене у жовтні цього року.
 • На Буковині відкриють перший реабілітаційний центр для дітей з психофізичними вадами (10.08.2010 8:12)

  У Чернівецькій області на сьогодні немає закладу, який би забезпечував спеціальну комплексну допомогу з реабілітації та соціалізації дітей з порушеннями психофізичного розвитку.
 • Захворювання на гепатит А на Львівщині не перевищують епідемпорогу (05.08.2010 21:40)

  Головне управління охорони здоров‘я Львівської облдержадміністрації дослідило випадки захворювання на гепатит А у с. Ясениця-Сільна Дрогобицького району. За результатами дослідження встановлено, що захворюваність не перевищує епідеміологічного порогу.