ГоловнаНовини ► Соціальна ініціатива «Рідне Коцюбинське» вимагає надати селищному лісу статус заповідника
знайти

Соціальна ініціатива «Рідне Коцюбинське» вимагає надати селищному лісу статус заповідника

Представники Соціальної ініціативи «Рідне Коцюбинське» звернуться до керівництва держави з проханням посприяти наданню лісному масиву Коцюбинського у Київській області статусу заповідника.

Про це на прес-конференції в УНІАН заявив голова Соціальної ініціативи «Рідне Коцюбинське», депутат Коцюбинської селищної ради Володимир Жарков.

Він нагадав, що в Коцюбинському вже була скандальна роздача земельних ділянок - у 2009 році селищна рада Коцюбинського своїм рішенням роздала понад 500 ділянок лісу. Володимир Жарков зауважив, що 400 з них були віддані дніпропетровським інвесторам, й лише 100 - мешканцям Коцюбинського, які роками стояли в чергах на їхнє отримання. 400 ділянок – невже це ціна за розширення меж селища? Чи вона виправдана? І що з цього приводу думають люди, яких ніхто ні про що не спитав?

Володимир Жарков наголосив, що рішення про роздачу лісних угідь було ухвалене незаконно, однак його ніхто не квапиться відміняти. Навпаки – у найближчих планах селищного голови Вадима Садовського – чергова роздача.
«Наразі готується ще одна земельна афера», - сказав Володимир Жарков. Зокрема, найближчим часом місцева влада Коцюбинського планує роздати в чужі руки 4 тис. га лісу, який є легенями мешканців селища та усієї Київської області.

Для того ж, щоб хоч якось виправдати своє рішення й надати йому вигляд законного, Вадимом Садовським були проведені так звані «громадські слухання» – 300-400 чоловік, у більшості своїй цілком залежні від селищного голови, не сповіщаючи громаду й не виконуючи правил проведення подібних зібрань, навіть не призначивши рахункової комісії для підрахунку голосів, зібралися й постановили: ліс – віддати.

Звичайно ж, як тільки ліс потрапить до приватного власника, його збереження не буде нікого хвилювати. «Те, що сталося з лісовими насадженнями Києва, вирубленими й витравленими кислотою, станеться й з нашим – а цього ми допустити не можемо», – наголосив Володимир Жарков.

З цього приводу він заявив, що громада Коцюбинського намагатиметься робити усе можливе, аби ліс не був знищений за рахунок розширення меж селища. І єдиний варіант збереження унікальної природи для наших нащадків – надати лісу статус заповідника. «Ми вживатимемо усіх кроків. Ми підготували листи до Президента України Віктора Януковича та усіх органів виконавчої та законодавчої влади, аби вони сприяли якнайшвидшому отриманню лісовим масивом Коцюбинського статусу заповідника», - сказав Володимир Жарков.

Щодо земельних ділянок голова Соціальної ініціативи «Рідне Коцюбинське» запропонував негайно віднайти можливість землевідведення для коцюбинчан, які чекають на ці ділянки вже не перший рік, за рахунок звільнення гектарів землі, зайнятих непрацюючими, а подекуди й фіктивними підприємствами.

«Сьогодні одна з ключових моїх цілей – об’єднати всіх, хто протистоїть незаконній та аморальній роздачі Коцюбинського лісу», – заявив Володимир Жарков.

Новину додано у середу, 4 серпня 2010 року, о 10:29, показати всі новини за середу, 4 серпня 2010 року
Категорія "події", показати всі новини категорії "події"
Географія: Київщина, показати всі Новини Київської області
Тема: "Громадська позиція", показати всі новини по темі "Громадська позиція"

Ще новини по темі:

  • Вихід з демократії. Пароль: 2450

    Вихід з демократії. Пароль: 2450 (14.06.2010 11:52)

    У понеділок о 10 ранку біля стели на Майдані незалежності пройшла акція "Вихід з демократії. Пароль: 2450" проти законопроекту про мирні зібрання.