ГоловнаНовини ► Австралія хоче інвестувати у розбудову інфраструктури Львівщини
знайти

Австралія хоче інвестувати у розбудову інфраструктури Львівщини

Голова Львівської ОДА Василь Горбаль зустрівся із Надзвичайним та Повноважним Послом Австралії в Австрійській Республіці та Україні (за сумісництвом) Майклом Поттсом.

Під час зустрічі Посол Австралії Майкл Поттс повідомив, що це його перший візит на Львівщину. «Я мав три причини відвідати цей регіон. Перша – коли я приїжджаю до Києва, завжди намагаюсь відвідати один з регіонів України, друга – багата і складна історія Львова, третя – значна частина української діаспори в Австралії походить з Львівської області. Крім того, у вас надзвичайно багата культура, якою ви можете пишатися. І ще одна причина – Євро-2012», – зазначив дипломат. Посол попросив представників влади Львівщини розповісти про розподіл владних повноважень на території України, економічний, інвестиційний, науковий, освітній потенціал регіону та надати інформацію щодо розвитку ДП «Міжнародний аеропорт Львів»: «Я чув і хочу отримати інформацію від вас щодо наукового потенціалу регіону. Мені неодноразового розповідали, що Львів є одним із освітніх центрів України».

Голова Львівської ОДА Василь Горбаль зазначив, що Львівщина є одним із найбільш перспективних регіонів з точки зору розвитку високотехнологічного виробництва: «У нас створено ІТ-кластер, маємо великий потенціал розвитку ІТ-технологій. Львівські компанії вже співпрацюють з відомими світовими брендами. Також наша область зобов’язана і використовує своє територіальне розташування, сусідство з ЄС. Інтеграція України у Євросоюз розпочнеться з Львівщини».

Своєю чергою голова Львівської обласної ради М. Сеник зазначив, що виші Львова є одними із найкращих в Україні: «ЛНУ ім. І. Франка на третьому місці, а НУ «Львівська політехніка» на восьмому, за кількістю поданих документів на вступ. Крім наукової бази, ми можемо запропонувати співробітництво у напрямку високотехнологічного машинобудування та видобутку кам’яного та бурого вугілля. Австралія є одним із світових лідерів у цьому напрямку».

Посол Австралії М.Поттс повідомив, що його країна зацікавлена у співпраці з реалізації програми з видобутку чистого вугілля: «Також у нас є фонди, які хочуть інвестувати у розвиток інфраструктури. Зокрема, у будівництво портів та автострад. Також у нас є компанії, які здійснюють управління стадіонами і забезпечують безпеку під час таких подій, як Євро-2012. Знаю, що вони хочуть ознайомитись зі Львовом у цьому контексті. Представники цих компаній вже відвідали Київ, Донецьк. Крім того, я зв’яжуся із представниками торгівельної місії Австралії щодо налагодження співпраці у зазначених в ході розмови напрямках».

Голова Львівської ОДА В.Горбаль наголосив, що Львівщина, як прикордонна область, зацікавлена у інвестиціях в розбудову інфраструктури: «Додам, що львівський аеропорт після Євро-2012 стане конкурентом для столичного аеропорту, оскільки зможе приймати літаки навіть з Австралії. Держава здійснює фінансування цього проекту».

В. Горбаль запросив дипломатичних представників на Х Міжнародний економічний форум «Транскордонне співробітництво. Погляд у майбутнє», який проходитиме 7-8 жовтня у Трускавці: «Розвиток інфраструктури Львівщини буде однією із основних тем заходу».

Новину додано у четверг, 12 серпня 2010 року, о 20:37, показати всі новини за четверг, 12 серпня 2010 року
Категорія "економіка", показати всі новини категорії "економіка"
Географія: Львівщина, показати всі Львівські новини
Тема: "Економіка", показати всі новини по темі "Економіка"

Ще новини по темі:

 • Цены на железную руду в 2014 году

  Цены на железную руду в 2014 году (05.03.2014 14:21)

  Vale не прогнозирует снижение стоимости железной руды
 • Вперше на Волині село розвиватимуть відповідно до стратегічного плану (19.09.2012 8:25)

  21 вересня 2012 року о 15:00 у будинку культури с. Козин Рожищенського району відбудеться круглий стіл на тему «Від спільних дій до успіху громад». Головна мета круглого столу – показати сільським громадам їхній потенціал, а також можливості для соціально-економічного розвитку села.
 • Янукович почне вирішувати проблеми українського села?

  Янукович почне вирішувати проблеми українського села? (18.09.2012 16:00)

  Як відомо, в українських селян та і взагалі в українського села – чимало проблем. Вирішити їх напередодні виборів вирішили у президентській команді. Серед найбільш популярних – це відтік сільських жителів, які не бачать перспективи, проживаючи у рідних населених пунктах, а поєднують своє благополуччя та майбутнє життя лише з урбанізованим містом.
 • На Львівщині зібрано близько 80% зернових (12.08.2010 20:22)

  На Львівщині зібрано 78,8% зернових і понад 75% ранніх зернових. Про це 12 серпня під час прес-конференції повідомив заступник голови львівської облдержадміністрації Ярослав Панюра.
 • На Прикарпатті 119 тис. грн витратять на гранти громадських ініціатив (12.08.2010 20:18)

  Асоціація економічного розвитку Івано-Франківщини спільно з Головним управлінням з питань туризму, євроінтеграції, зовнішніх зв’язків та інвестицій облдержадміністрації оголосили конкурс на отримання мікрогрантів в межах проекту «Сприяння громадським ініціативам у вирішенні конкретних проблем громад Івано-Франківської області шляхом надання мікрогрантів».