ГоловнаНовини ► У Новому Загорові лунатимуть повстанські та стрілецькі пісні
знайти

У Новому Загорові лунатимуть повстанські та стрілецькі пісні

Фестиваль-конкурс повстанських і стрілецьких пісень «За волю України» відбудеться на Волині. Про це інтернет-видання «Волинська правда» повідомили у прес-службі Волинської обласної ради.

Фестиваль, присвячений 68-й річниці битви чоти «Берези» з німецькими окупантами, відбудеться 10 вересня у селі Новий Загорів Локачинського району.

Бій українських повстанців із нацистськими окупантами відбувся 8-11 вересня 1943 року біля села Новий Загорів. 42 молодих хлопці тримали бій проти понад тисячі ворогів дві з половиною доби, маючи у наявності один гранатомет та чотири кулемети. Територія Новозагорівського монастиря, на якому розташувалися бійці УПА, була стратегічним місцем, де перетиналися шляхи УПА із сусідніх областей.

До німецьких загонів Локачинського району приєдналися військові підрозділи з Володимир-Волинського, Горохівського та Луцького районів, прибуло до 40 машин по 20 німецьких солдат у кожній машині. 10 вересня німці пішли в наступ – бій тривав цілий день, під вечір під’їхало ще 10 танкеток (малі танки) зі Здолбунова, які почали прямим попаданням бити в монастирський мур.

Бійці УПА з окопів відступили в монастир, а коли фашисти задіяли авіацію – три літаки – змушені були сховатися у монастирське підземелля. Костел було сильно пошкоджено.

11 вересня загинув командуючий чотою бунчужний Андрій Марценюк («Береза»). Вночі з 11 на 12 вересня з вигуками «Слава Україні!» бійці ровом через окопи прорвалися з німецького оточення. Із 43 повстанців 29 загинуло. Повстанці ж знищили 540 окупантів та 700 поранили.

Новину додано у вівторок, 6 вересня 2011 року, о 11:19, показати всі новини за вівторок, 6 вересня 2011 року
Категорія "події", показати всі новини категорії "події"
Географія: Волинь, показати всі Волинські новини
Тема: "Новини Луцька та Волині", показати всі новини по темі "Новини Луцька та Волині"

Ще новини по темі: