Вівторок, 22 Квітня, 2025

Горохівський історичний музей: день селфі

Запрошуємо у Горохівський народний історичний музей

У Горохівському музеї провели Тиждень музейного селфі

Минулого тижня в Горохівському історичному музеї відбувся справжній Тиждень музейного селфі. Ця подія стала справжнім святом для жителів нашого міста, а найбільше зацікавлення проявили школярі нашої громади.

Цього разу відвідувачі мали змогу не тільки оглядати експонати, а й взяти їх до рук і зробити власне фото. Це була чудова нагода для кожного знайти для себе найцікавіший предмет і дізнатися більше про історію нашого міста та рідного краю.

Всі учасники з захопленням фотографувалися з улюбленими експонатами, а на самому заході панувала дружня та тепла атмосфера. Музей відкрив свої двері для усіх бажаючих зануритися в історію та зробити селфі з предметами, що зберігають пам’ять про нашу спадщину.

Горохівський народний історичний музей: Торкнись історії нашого краю

Горохівський народний історичний музей працює з 10:00 до 16:00 год. Вихідні — субота, неділя.
Адреса музею: м. Горохів, вул. Незалежності, 2а.
Телефон для довідок: (03379) 4-01-28.
Директор музею: Шешко Ігор Євгенович.

Горохівський музей Революційної бойової і трудової слави відкрили ще в 1967 році. А через рік, у 1968, він отримав звання “народний”. Музей було створено завдяки ініціативі ветерана Великої Вітчизняної війни, першого директора на громадських засадах, Максименка Андрія Івановича. Спочатку музей знаходився на Пагорбі Слави, в напівпідвальному приміщенні, яке, на жаль, було втрачено у 80-х роках.

У 2000 році музей перепрофілювали, і він став Горохівським районним народним історичним музеєм. Після ремонту, завдяки сприянню начальника відділу культури Д. Колесник, музей урочисто відкрили 24 серпня, на святкування 9-ї річниці Незалежності України. Перебудову експозиції здійснювали директор музею І. Шешко та В. Музичук.

Зараз у фондах Горохівського музею більше 1500 експонатів, що розповідають про історію нашого древнього краю. Горохів — одне з найстаріших поселень Волині, і перша писемна згадка про нього була у Іпатіївському літописі в 1240 році.

Експозиція музею розташована в 9 залах, де можна побачити археологічні знахідки давноруського періоду, пам’ятки епохи бронзи та черняхівської культури. Вони свідчать про давнє життя мешканців нашого краю.

Світлини старого міста та документальні матеріали відкривають перед нами древні витоки Горохова, який є південними воротами області. Тут знайдені залишки городища часів Київської Русі.

В другій половині XIV століття Волинь переходить до складу Литовської держави. Саме в цей час Горохів став частиною Литовської держави, а 26 липня 1600 року тут було надано Магдебурзьке право родами Сангушків-Кошерських.

Наш край завжди був ареною бойових дій. Тут відбувалися національно-визвольні козацькі битви, проходила Перша світова війна, а Велика Вітчизняна війна залишила незагойні рани. В експозиції “В століттях будуть пам’ятати їхні славні імена” можна побачити героїчні світлини, оригінальні експонати та карти-схеми, що розповідають про оборону і визволення нашого краю.

Окрема частина експозиції присвячена боротьбі та створенню УПА на Волині та святкуванню ювілеїв Української Повстанської Армії.

Не менш цікава експозиція «Реабілітовані історією», яка розповідає про репресованих горохівчан, а також “Кращі сини і дочки нашого краю”, де йдеться про видатних людей Горохівщини.

Про побут, звичаї та культуру горохівчан можна дізнатися з колекції етнографічних матеріалів. Наприклад, в кімнаті українського побуту відтворено інтер’єр селянської хати кінця XIX — початку ХХ століття. Тут можна побачити зразки ткацтва, вишивки, плетіння з соломки та лози, гончарні вироби, писанки, старовинні ікони, меблі, що використовувалися в побуті.

Однією з родзинок музею є колекція рушників, яким більше 150 років, а також зразки українського одягу XIX століття.

У музеї постійно проводяться виставки з музейних колекцій, виставки робіт народних майстрів та місцевих художників.

Горохівський районний народний музей щиро запрошує всіх, хто хоче пізнати історію нашого краю, доторкнутись до святинь минулого та дізнатися більше про сьогодення. Не пропустіть шанс пізнати історію, відвідати місця, де зберігається пам’ять про наших предків.

Нікітін Максим
Нікітін Максимhttps://westua.net/
Розробка сайтів: Wordpress та OpenCart. SEO: просування сайтів в Google. Тел.: 095 137 36 80

Більше новин з Волині:

Новини Волині: