Потепління активізувало кліщів: на Волині вже є 5 випадків хвороби Лайма
У нас на Волині, з початку 2025 року, вже зафіксували 5 випадків хвороби Лайма, спричинених укусами кліщів, що відбулися ще восени 2024-го. Найбільше таких випадків було під час збирання грибів та ягід у лісах нашого краю.
Як повідомили у Волинському обласному ЦКПХ, в 2024 році хворобу Лайма найчастіше фіксували серед людей похилого віку.
“Загалом у 2024 році було зафіксовано 38 випадків цієї хвороби. У понад 70% випадків кліщі кусали людей у лісі під час збору ягід чи грибів”, — сказав Олександр Михалусь, директор ЦКПХ.
Також, за його словами, у цьому році випадків кліщового енцефаліту не було, хоча торік зареєстрували два випадки цієї хвороби.
Лікарі наголошують, що кліщі можуть передавати понад 150 різних захворювань. Найпоширеніші з них — кліщовий вірусний енцефаліт та лаймбореліоз (хвороба Лайма), які поширені на території Волині. Тому важливо пам’ятати, що не всі кліщі є переносниками цих небезпечних хвороб.
Кліща можна підчепити не тільки в лісі, а й на газонах, на траві, серед низьких кущів, що ростуть у парках, скверах, на дачних ділянках та присадибних територіях. Кліщ може чіплятись до людини або тварини на термін до 10-12 діб. Зазвичай, його помічають через 2-3 дні після укусу, коли на місці укусу з’являється припухлість, свербіж, почервоніння, а сам кліщ збільшується в розмірах.