Понеділок, 7 Жовтня, 2024

 У чоловіка шахраї виманили понад 30 тисяч гривень

Поділитися

Нещодавно у Камінь-Каширському районі стався неприємний інцидент: шахраї видурили більше тридцяти тисяч гривень із банківської картки. У мобільному месенджері Viber чоловіку прийшло повідомлення про отримання грошової допомоги. Перейшовши за покликанням у повідомленні, чоловік згодом отримав повідомлення про списання коштів у сумі понад 30 575 гривень. 37-ми річний житель Камінь-Каширська звернувся до поліції та щодо зловмисників уже відкрите кримінальне провадження відповідно до частини 4 статті 190 ККУ. 

Як не стати жертвою шахраїв?

Насправді, схожі новини уже стали буденністю та не набирають такого розголосу, як раніше. І щоразу, коли подібні випадки висвітлюють в новинах, в кінці сюжетів щоразу обов’язково згадують базові правила користування банківською карткою. Зверніть увагу, що коли вам приходить повідомлення про фінансову допомогу, державні органи уже знають номер вашої банківської картки.
Якщо ж ця фінансова допомога має надійти від ваших друзів чи родичів, вам не потрібно переходити за посиланнями і вводити ПІН-код та CVV-код ваших карток. Єдине, що потрібно для переказу коштів – 16-ти значний номер банківської картки. 

Які данні потрібні для безпечного переказу коштів?

Для безпечного переказу коштів на ваш рахунок, відправник повинен знати виключно номер вашої картки. Якщо ви є фізичною особою підприємцем, то грошові надходження варто здійснювати через IBAN, проте у будь-якому випадку, нікому не потрібно повідомляти пін-код вашої картки та 3 цифри позаду. 

Якщо ж ви плануєте надіслати комусь фінансову допомогу, ситуація є аналогічною: для цього вам потрібні будуть виключно мобільний застосунок банкінгу та номер картки отримувача. 

Як вберегти банківську картку?

Якщо так раптом сталось, що ви все ж потрапили на гачок шахраїв та ввели дані вашої картки, є лише один вихід із ситуації: заблокувати картку та звернутись до правоохоронних органів.
Щодо блокування картки, то цю дію можна без проблем здійснити у мобільному додатку банка, яким ви користується (Приват24, monobank, ОщадБанк та інші). Якщо вам не вдається швидко зорієнтуватись і знайти функцію “блокування картки”, то ви можете зателефонувати на гарячу лінію банка, яким обслуговується картка.

Нікітін Максим
Нікітін Максимhttp://westua.net
Розробка сайтів: Wordpress та OpenCart. SEO: просування сайтів в Google. Тел.: 095 137 36 80

Більше новин з Волині:

Новини Волині: