Понеділок, 7 Жовтня, 2024

Як класифікують підшипники та яка між ними різниця?

Поділитися

Підшипники передають енергію на механічні деталі. Вони знайшли застосування в різних промисловостях. В залежності від виду, є можливість підібрати відповідну запчастину. Зробити вибір допоможе таблиця розмірів підшипників – де можна дізнатися номер і діаметри.

Ці деталі відрізняються розмірами, діаметром. Основні відмінності – конструкція і спосіб роботи. Сучасні виробники пропонують моделі з однаковими розмірами. В них відрізняються деякі технічні характеристики. Але по всім показникам, вони ідентичні. Серед аналогів часто зустрічаються підшипники з повною взаємодією. Знаючи точні розміри, не виникне складнощів з вибором.

Класифікація підшипників

За конструкційними особливостями діляться на два типи: ковзання і кочення. Ці запчастини класифікуються за наступними критеріями.

За принципом дії вони діляться на підшипники кочення. В них між валом і опорою знаходяться елементи кочення. Вони обертаються разом з валом, знижуючи тертя. Ці деталі в свою чергу діляться на:

·   Кулькові підшипники – використовують кульки як елементи кочення. Підходять для високих швидкостей і невеликих навантажень.

·   Роликові – з циліндричними, голчастими, конічними роликами. Витримують більші навантаження, працюють на нижчих швидкостях.

·   Ковзання – в них вал ковзає по поверхні підшипника, використовуючи мастило для зменшення тертя. Перевага в здатності працювати в умовах високих температур і важких навантажень.

За напрямом сприйманого навантаження існують радіальні, упорні і комбіновані типи. Останні витримують різні навантаження. Упорні лише вздовж осі. Радіальні до осі валу.

За формою елементів кочення бувають:

·   кулькові;

·   циліндричні роликові;

·   голчасті роликові;

·   конічні роликові.

Конструкція також може бути різною. Існують однорядні, дворядні або самовстановлювальні моделі.

Різні види підшипників підлаштовуються під відповідні умови. Звичайні підходять для нормальних умов. Високотемпературні здатні працювати при високих температурах. Корозійностійкі призначені для агресивних середовищ. Герметичні захищені від забруднення, потрапляння води.

Основні відмінності

Підшипники відрізняються елементами кочення, швидкістю, навантаженням. Крім цього є інші ознаки відмінностей:

·   Форма елементів – визначає стійкість і придатність підшипника до різних навантажень.

·   Конструкція – впливає на міцність, стійкість до зношування. Здатність компенсувати монтажні похибки.

·   Призначення – залежить від типу навантажень, умов експлуатації.

Всі запчастини мають свої переваги і обмеження. Це робить їх придатним для певних застосувань. Підшипники кочення і ковзання мають схожі сфери використання. Вони корисні в авіації, виробництві автомобільної і побутової техніки. Але є дещо, що об’єднує всі типи – забезпечення плавного обертання.

Для виготовлення деталей використовується сталь. Втулки ковзання виробляються із сплавів: БрОЦС, БрАЖ, БрОФ. Це міцні матеріали з додаванням міді, олова, алюмінію.

Підшипники відіграють важливу роль в промислових сферах. Підшипники ковзання застосовують у однакових сферах, що й кочення. Але між ними є відмінності. Вони незамінні у виробництві будівельної і залізничної техніки. Мають попит в промисловостях з ударними навантаженнями.

Дізнатися, який підшипник краще, можна проконсультувавшись з фахівцем. Він відповість на всі питання і допоможе прийняти рішення. Головне віддавати перевагу якісним виробам, від відомих виробників.

Нікітін Максим
Нікітін Максимhttp://westua.net
Розробка сайтів: Wordpress та OpenCart. SEO: просування сайтів в Google. Тел.: 095 137 36 80

Більше новин з Волині:

Новини Волині: